איוב קרא חושף את הקשר בין שמאלוב-ברקוביץ' לסביבת נתניהו

יו"ר הרשות השנייה, יוליה שמאלוב-ברקוביץ', היתה זאת שהובילה את הקו שהביע התנגדות נחרצת למיזוג בין רשת לערוץ עשר ■ קרא החליט בנובמבר 2018 שלא למנות אותה לכהונה נוספת, דבר שלא התקבל בעין יפה סביבת ראש הממשלה

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איוב קראצילום: מוטי מילרוד
נתי טוקר

הבחישות של סביבת ראש הממשלה בנימין נתניהו בשוק התקשורת, על אף החקירות נגדו והמגבלות המוטלות עליו ומונעות ממנו לעסוק בתחום התקשורת, מקבלות כעת חיזוק בעדות מכלי ראשון. שר התקשורת איוב קרא מודה לראשונה כי אחת הסיבות להדחתו היתה קשורה למינויים שביצע בשוק התקשורת.

עוד נחשף כעת כי מישהו בסביבת ראש הממשלה אכן הביע תמיכה דווקא ביו"ר הרשות השנייה הנוכחית, יוליה שמאלוב-ברקוביץ'. עד כה שמאלוב-ברקוביץ' ולשכת ראש הממשלה הכחישו זאת. שמאלוב-ברקוביץ' הובילה את הקו שהביע התנגדות נחרצת למיזוג בין רשת לערוץ עשר – סירוב שהיה עשוי להוביל את אחד הערוצים לקריסה.

קרא החליט בנובמבר 2018 שלא למנות את יו"ר הרשות השנייה שאלוב-ברקוביץ' לכהונה נוספת. ההחלטה התקבלה לאחר דו"ח חמור של מנכ"ל משרד התקשורת נתי כהן ושל יועמ"ש המשרד דנה נויפלד. השניים חיברו את הדו"ח לאור ההתנהלות הבעייתית והתמוהה של שמאלוב-ברקוביץ' במסגרת ניסיונותיה לסכל את מיזוג רשת-עשר בטענות שונות. השניים כתבו כי התנהלותה של שמאלוב-ברקוביץ' אינה הולמת משרת ציבור.

ב-TheMarker דווח בעבר כי ההחלטה הזו של קרא לא היתה מקובלת על סביבת ראש הממשלה, שבעצמו רצה לסכל את המיזוג - ונציגו בוועדת הריכוזיות, פרופ' אבי שמחון, הביע גם הוא התנגדות למיזוג. כעת קרא אומר את הדברים בראיון ליהודה שלזינגר ב"ישראל היום".

יוליה שמאלוב-ברקוביץ'צילום: תומר אפלבאום

"היו עוד החלטות שקיבלתי במשרד התקשורת ושאנשים לא אהבו, אני לא יכול לפרט", אמר קרא. "אחת מהן קשורה לפיטורים של יוליה שמאלוב־ברקוביץ' מראשות מועצת הרשות השנייה, בנובמבר האחרון. מישהו בסביבתו של ראש הממשלה לא אהב את ההחלטה הזו, והתחילו ללכת על הראש שלי גם אצל ראש הממשלה".

מי?

"אנשים פוליטיים שמסתובבים סביבו. אמרו לו שההחלטות שקיבלתי בתור שר הן בעצם נגדו. זה היה שקר וכזב. לא ראש הממשלה ולא אני יכולנו לקבוע משהו בעניינים האלה. אני לא רוצה להרחיב. שיקרו את ראש הממשלה כאילו פעלתי נגדו, אבל לא היה לי מעמד בהחלטות האלה. במשרד התקשורת, המועצות (מועצת הרשות השנייה, מועצת הכבלים והלוויין, התאגיד) הן עצמאיות, אני לא יכול לאלץ אותן לעשות דברים".

המשמעות היא שקרא סיים את דרכו הפוליטית בהחלטת ראש הממשלה, וזאת בין השאר לאור מינויים שביקש לבצע ברשות השנייה – כלומר לכאורה התערבות פוליטית של נתניהו בשוק התקשורת. קרא ניסה להביא לשולחן הממשלה מינויים חדשים לרשות, אך הממשלה דחתה את בקשתו.

שמאלוב-ברקוביץ' מסרה בתגובה: "לא תופסים אדם בשעת צערו". לא נמסרה תגובה מטעמו של ראש הממשלה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker