רוקדים אל הפסגה: ספרינג מנצחת במדד TheWinner באפריל

שלוש פרסומות מוזיקליות כבשו את צמרת המדד של אפריל ■ שני המקומות הראשונים נכבשו על ידי אדלר חומסקי ■ "בפרסומות במקומות הראשונים מופיעים פרזנטורים - מה שהופך אותן לזכירות יותר"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מאור כהן בפרסומת לספרינגצילום: צילום מסך מתוך יוטיוב

פרסומת מוזיקלית יכולה להזניק לשיא את שיעורי הזכירות - כך לפחות מלמדים נתוני מדד TheWinner לאפריל, הבוחן את אפקטיביות הפרסום בטלוויזיה ובדיגיטל. למקום הראשון הגיעה הפרסומת בכיכובו של מאור כהן עבור ספרינג, באמצעות משרד הפרסום אדלר חומסקי. גם אל המקומות השני והשלישי הגיעו פרסומות הכוללות שיר בלבד.

בקמפיין של ספרינג, שמקדם את הטעמים החדשים של החברה, הושקעו באפריל 1.2 מיליון שקל בטלוויזיה ובדיגיטל. הפרסומת זכתה לשיעור זכירות גבוה מאוד יחסית להשקעה - 65% מהמשיבים זכרו את הפרסומת. מנגד, ספרינג לא זוכה לשיעור העדפה גבוה - רק 25% מהמשיבים בסקר אמרו כי הם מעדיפים את ספרינג על פני המותגים האחרים בקטגוריה.

הפרסומת של ספרינג

מדד TheWinner מבוסס על סקר שנערך בקרב כ-500 איש באוכלוסייה הכללית הבוחן את מספר המשיבים שהצהירו כי הם זוכרים את הפרסומת ויבחרו במותג, ואת מספר המשיבים שלא זכרו את הפרסומת והצהירו כי יבחרו במותג. הפער בין נתונים אלה הוא שיעור השינוי בהעדפת המותג. הפרסומת הצליחה להביא לשינוי קטן של 5% בהעדפה, אבל מאחר שמדובר בתקציב נמוך יחסית, ובהתחשב בשיעור הזכירות הגבוה, הרי שהאפקטיביות של הפרסומת היתה הגבוהה ביותר החודש.

למקום השני הגיעה חברה שמתמודדת כיום עם לא מעט קשיים - קסטרו. החברה רשמה שיעור גבוה של שינוי בהעדפה בעקבות הפרסומת "הילדים של קסטרו - אהבה ממבט ראשון": 43% מהמשיבים הצהירו כי הם מעדיפים את המותג קסטרו על פני האחרים. גם הפרסומת הזאת היא מבית היוצר של אדלר חומסקי, ומבוססת על קליפ מוזיקלי שבו ילדים מנגנים.

הפרסומת של קסטרו

למקום השלישי הגיעה רשת אייס עם פרסומת מבית יהושע TBWA בכיכובו של רותם כהן. במקום הרביעי נמצאת חברת הסלולר we4g עם שיעור זכירות נמוך, אך משיבים רבים ככל הנראה התפתו להצעה למחיר לכל החיים. למקום החמישי הגיעה הפרסומת לסנו SPARK של משרד הפרסום גליקמן שמיר סמסונוב.

גלית מסיקה-פאר, מנהלת יפעת בקרת פרסום, ציינה כי "בפעם הראשונה במדד, חמשת המותגים שהגיעו למקומות הראשונים מקודמים בעזרת פרזנטורים - דבר שהוכיח כמגדיל את הזכירות. לספרינג יש פרזנטור ותיק, מאור כהן, מה שמייצר זכירות גבוהה והעדפה למותג". סמנכ"ל iPanel, שמוליק בוזין ציין כי "הנתונים נאספו בדגימה משולבת של יהודים וערבים, לצורך שמירה על רמת הייצוגיות הנדרשת בביצוע הסקר, כדי לשקף את הלך הרוח בקרב כלל האוכלוסייה בישראל".

הפרסומת של רשת אייס

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker