נטפליקס מעלה מחירים בישראל ובעולם: כמה נשלם?

על מסלול הפרימיום שעלה עד כה 49.9 שקל - נשלם 60.9 שקל ■ השינוי משקף התייקרות של 10% בחבילה הבסיסית, 18% בחבילה הסטנדרטית ו-22% בחבילת הפרימיום

שגיא כהן
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתוך הסדרה "מראה שחורה" של נטפליקס
מתוך הסדרה "מראה שחורה" של נטפליקסצילום: /אי־פי
שגיא כהן
הדר קנה

לראשונה מאז שהושקה בישראל בינואר 2016 - ענקית הסטרימינג נטפליקס מעלה מחירים.

מעתה התוכנית הבסיסית שעלתה 29.9 שקל תעלה 32.9 שקל, התוכנית "האמצעית" שעלתה 39.9 שקל תעלה 46.9 שקל ועל מסלול הפרימיום שעלה עד כה 49.9 שקל נשלם 60.9 שקל. השינוי משקף התייקרות של 10% בחבילה הבסיסית, 18% בחבילה הסטנדרטית ו-22% בחבילת הפרימיום.

ההתייקרות תשפיע הן על לקוחות חדשים והן על לקוחות קיימים. למנויים חדשים העלאת המחירים תחל החל מהיום, ולמנויים קיימים העלאת המחיר תיכנס לתוקף עם חידוש המנוי.

בחודשים האחרונים ביצעה נטפליקס כמה העלאות מחירים בעולם. בינואר הודיעה החברה על העלאת מחירים של עד 18% בחבילות שלה בארה"ב, אך אז נמסר מנטפליקס כי הדבר אינו מהווה אינדיקציה להעלאת מחירים בישראל או במדינות נוספות. עם זאת, מאז החברה המשיכה להעלות מחירים במדינות נוספות. בסוף מאי ההתייקרות הגיעה לבריטניה, וכעת כאמור גם לישראל.

זו היתה הפעם הרביעי שנטפליקס העלתה מחיר בארה"ב (העלאת המחירים הקודמת בוצעה בשלהי 2017), אבל זו הפעם הראשונה שההתייקרות חלה על כל 58 מיליון מנויי נטפליקס בארה"ב. מהלך שהכניס לה, לפי ההערכות, 1.39 מיליארד דולר בשנה. לכן היה צפוי כי אם נטפליקס תגלה שאין נטישת לקוחות בעקבות ההעלאות - היא תעלה את מחיר המנוי גם בשאר העולם, כפי שקורה כעת. 

מנטפליקס נמסר: "אנו משנים את המחירים שלנו מעת לעת כדי לשקף את ההשקעות המשמעותיות שעשינו בתוכניות טלוויזיה חדשות ובסרטים, כמו גם שיפורים במוצר שלנו". 

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker