אושרה עסקת סלקום-IBC: "בהיעדר המיזוג - מיזם הסיבים עלול להיקלע לחדלות פירעון"

הממונה על התחרות אישרה את העסקה על בסיס דוקטרינת החברה הכושלת ■ בשלב הראשון, סלקום וקרן תשתיות לישראל (תש"י) ירכשו יחד 70% מ-IBC תמורת 103 מיליון שקל

נתי טוקר
הנחת סיבים אופטייםצילום: אמיתי זיו
נתי טוקר

הממונה על התחרות אישרה את עסקת סלקום עם מיזם הסיבים IBC. אישור העסקה ניתן באופן חריג, על בסיס דוקטרינת החברה הכושלת. כלומר, אם לא יהיה מיזוג, IBC תיקלע לחדלות פירעון.

העסקה כוללת שני מרכיבים. בשלב הראשון, סלקום וקרן תשתיות לישראל (תש"י) ירכשו יחד 70% מ-IBC תמורת 103 מיליון שקל, שיוזרמו לקופתה לכיסוי חובות. היתרה תישאר בידי חברת החשמל. מרכיב נוסף ומשמעותי בעסקה הוא ש-IBC ירכשו מסלקום את כל פעילות הסיבים העצמאית שלה, תמורת 200-180 מיליון שקל. 

ברשות התחרות בחנו בחודשים האחרונים את העסקה לפני שאישרו אותה. ברשות ציינו כי IBC הגיעה לפרישה מצומצמת והיא שרויה בקשיים פיננסים, מבניים ותפעוליים, אשר פגעו ביכולתה לייצר הכנסות שיאפשרו את המשך פעילותה.

ברשות התחרות אומרים כי הבדיקה העלתה כי "בהיעדר המיזוג עלולה IBC להגיע לחדלות פרעון ובכל מקרה לא תהא מסוגלת להמשיך בפעילותה בשוק הרלוונטי. בתוך כך, מכלול הנסיבות שנבחנו הביאו את הממונה למסקנה כי אין בנמצא קונה חלופי, שרכישתו תסב פגיעה פחותה בתחרות.

"נוכח נסיבות אלה סברה הממונה כי עדיף לאפשר את המשך קיומה של רשת התקשורת על גבי מערך הולכת החשמל, על פני סיום פעילותה העסקית של IBC". המשמעות היא שהעסקה מקבלת אור ירוק סופי, לאחר שגם משרד התקשורת אישר את המהלך והעניק הקלות שונות ל-IBC. בסלקום המתינו לאישור העסקה וצפויים לקדם אותה.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ