גולן יוכפז, מנכ"ל חדשות 13, עוזב: "הובלנו עיתונות חוקרת, נטולת מורא כלכלי או פוליטי"

יוכפז הודיע הבוקר רשמית על פרישתו לאחר שנציג בעלי המניות, נדב טופולסקי, הוביל מהלך להדחתו מהתפקיד ■ הוא סירב להמשיך בתפקיד שלושה חודשים נוספים"

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גולן יוכפז
גולן יוכפזצילום: אייל טואג

מנכ"ל חדשות 13, גולן יוכפז, הודיע הבוקר רשמית על פרישתו.  יוכפז עוזב את תפקידו לאחר שנציג בעלי המניות, נדב טופולסקי, הוביל מהלך להדחתו מהתפקיד. עוד לפני שדירקטוריון חדשות 13 התכנס לדון בעניין, הודיע יוכפז לבעלי השליטה כי הוא מעוניין לסיים את תפקידו. יוכפז התבקש על ידי בעלי המניות להמשיך בתפקידו במשך כשלושה חודשים אך סירב.

במכתב ששלח הבוקר לעובדים, כתב יוכפז: "במשך שש שנים וחצי עמדתי בראש חברת חדשות מצטיינת – החופשית בישראל. במהלך שנים אלה נכתבו, לרוב הרחק מהשידור עצמו, כמה וכמה פרקים של כבוד בחופש עיתונות, בחופש ביטוי ובאומץ לב, בידי נבחרת עובדים נחושה, שאמנם הייתה עסוקה בעיקר בהישרדות כלכלית מתישה, אבל לא שכחה את הייעוד המקצועי הבסיסי שלה - עיתונות.

>>מאחורי הקלעים: הדרמה הגדולה בחדשות 13

"אין זה המקום לפרט את הישגיה העיתונאיים המשמעותיים של חדשות 10 ועובדיה - כמה מהם, בוודאי, משיאיה הבולטים של העיתונות בישראל בשנים האחרונות - כולם פרי עבודה של עיתונות חוקרת, נטולת מורא כלכלי או פוליטי, בעידן שבו כוח עמידתם של עיתונאים הולך ונחלש.

"מעבר לכך - הצלחנו, בחדשות 10, ליצור שפת חדשות טלוויזיונית חדשה – מעמיקה, מגזינית וחברתית, ששינתה משמעותית את האופן שבו מסופרות ומשודרות חדשות בכל ערב בטלוויזיה בישראל, שפה שחלחלה גם אל שידורי מתחרינו. קשה לראות היום מהדורת חדשות, שמציגה לצופיה רק סיקור כרונולוגי של אירועי היום, מבלי לפנות זמן לפרק מגזיני, שכולל סדרות ומוספים רחבי יריעה.  

"חדשות 10 ועובדיה הצליחו פעם אחר פעם להציל את ערוץ 10 מסגירה. זה קרה לא רק תודות למאבקים ולהפגנות שהובילו הוועד, העובדות והעובדים, אלא בעיקר נוכח הצלחת החברה ועיתונאיה, והשפעתם המשמעותית על סדר היום החדשותי בישראל. לולא הישגי החברה, ספק רב אם היה מתרחש גם המיזוג בין הערוץ לבין שידורי רשת לפני חודשים בודדים. נתח הצפייה בנו, עתה, הוא הגבוה ביותר מאז הקמת חדשות 10, והחברה נמצאת בשנים האחרונות בשיא פריחתה המקצועית-עיתונאית, על אף הדרך זרועת המוקשים שבה עברה.

"מחר אסיים רשמית את תפקידי. שמחתי על החלטת הדירקטוריון אתמול למנות את ישראל טוויטו לממלא מקום מנכ"ל החברה, אין טבעית מהבחירה הזו. אני מבקש לברך את ישראל, ולהודות ליושבת ראש דירקטוריון החברה, ד"ר זהר קדמון, על עמידתה האיתנה, לאורך ארבע השנים האחרונות, למען החברה, עובדיה, קידומה, ושמירתה העיקשת על חופש העיתונות בה. האופן בו הובילה זהר לאורך השנים האחרונות את דירקטוריון החברה הוא בעייני מופת לנציג ציבור.

"ואחרי כל אלה, מילה אישית – הייתה לי זכות גדולה לעמוד בראש חדשות 10, וזכות גדולה יותר לשמש עורך ומנהל שלכם. אני מבקש להודות לכל אחת ואחד מכם. אני אוהב ומעריך אתכם מאוד. עם כמעט כל אחד מכם עברתי דרך מקצועית ואישית, שקשה יהיה לי לשכוח. עבדתי במהלך השנים בשורה ארוכה של מערכות תקשורת – שום מקום לא היה דומה לחברת החדשות שלנו – לאנשיה, למחויבות שלהם, לערכיהם, לזקיפות קומתם ולחוש הצדק שלהם. שמרו על המקום הייחודי הזה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker