שינוי מגמה בשוק הסלולר? החשבונית החודשית של לקוחות גולן טלקום התייקרה

ההכנסה החודשית הממוצעת מלקוח של החברה עלתה ברבעון הראשון של השנה ל-48 שקל, אך היא עדיין נמוכה לעומת הרבעון המקביל אשתקד ■ השבוע צפויות חברות תקשורת נוספות לפרסם דו"חות

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גיל שרון, מנכ"ל גולן טלקום
נתי טוקר

ההכנסה החודשית הממוצעת מלקוח גולן טלקום עלתה ברבעון הראשון של 2019, והגיעה ל-48 שקל, לעומת 47.7 שקל ברבעון האחרון של 2018.

העלייה בהכנסה החודשית, גם אם היא מזערית, עשויה לסמן שינוי מגמה בשוק הסלולר. בשנה האחרונה כל חברות התקשורת חוו ירידה בהכנסה החודשית, וזאת לאור התגברות התחרות וכניסתה של we4g. השבוע אמורות שאר החברות לפרסם את דו"חותיהן, ולפיהן תתברר המגמה בשוק התקשורת.

ההכנסה החודשית מלקוח של גולן טלקום עדיין נמוכה לעומת הרבעון המקביל ב-2018 - אז היא הגיעה ל-48.4 שקל. ואולם העלייה מפתיעה לאור העובדה שבמארס האחרון הפחיתה החברה מחירים, ובין השאר יצאה בחבילת 100 גיגה ב-29 שקל בחודש, וזאת כדי להתחרות עם we4g. ככל הנראה, גולן הצליחה להגדיל את ההכנסה משירותים נוספים ולא רק מתחום שירותי הסלולר הבסיסיים.

העלייה במחיר של החברה עשויה להסביר את המגמה במצבת הלקוחות שלה. גולן טלקום איבדה כ-5,000 לקוחות ברבעון הנוכחי, לעומת הרבעון האחרון ב-2018. שיעור נטישת המנויים גם עלה ל-8.15%.

גולן טלקום, חברה בת של אלקטרה צריכה, רשמה שיפור בתוצאות הפיננסיות ברבעון הראשון של 2018. מחזור המכירות במגזר הסלולר נותר אמנם 130 מיליון שקל, אך הרווח התפעולי טיפס ל-23 מיליון שקל, לעומת 18 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker