משבר ב"מעריב": דסק העיתון היומי ייסגר - עשרות יפוטרו

הנהלת העיתון זימנה לשימוע כ-20 עובדים, בעיקר עובדי דסק, ריכוז ועריכה ■ העיתון היומי יתבסס אך ורק על ידיעות מאתר האינטרנט ■ עיתון סוף השבוע ימשיך לצאת לאור כרגיל

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"מעריב". בבעלות "גרוזלם פוסט" מאז 2014צילום: תומר אפלבאום
נתי טוקר

סבב פיטורים נרחב בעיתון "מעריב" ושינויים מבניים: הנהלת העיתון זימנה לשימוע כ-20 עובדים, בעיקר עובדי דסק, ריכוז ועריכה. העובדים החלו להתאגד בארגון העיתונאים. הרקע לפיטורים הוא סגירת מערכת החדשות שהפיקה את העיתונים היומיים. במקום זאת, העיתון היומי יתבסס אך ורק על ידיעות מאתר האינטרנט, ללא מערכת חדשות יומית נפרדת. עיתון סוף השבוע ימשיך לצאת לאור כרגיל.

הפעילות של "מעריב" נרכשה על ידי אלי עזור ב-2014 במחיר נמוך של 4 מיליון שקל בלבד. עזור הצהיר כי יוכל לנהל את העיתון באופן רווחי עם סינרגיה לשאר הפעילויות בתחום התקשורת שבבעלותו.

אלי עזורצילום: מוטי קמחי

בסוף 2015 פיצל עזור את העיתון היומי של "מעריב" לשתי מהדורות. מהדורה אחת מורחבת מופצת למנויים תחת השם "מעריב הבוקר" ומהדורה נוספת חינמית תחת השם "מעריב השבוע". ההפצה החינמית של "מעריב" איפשרה לו לזכות בהיקף נרחב של פרסומים ססטוטוריים. אלא שכעת נראה כי עלויות הפעלת המערכת בימי חול גבוהות מדי. 

העיתון ימשיך לצאת במתכונת מצומצמת ותוך התבססות על חומרים שיוכנו במהלך היום לאתר על ידי כתבי "מעריב". ההערכות הן שעזור מעוניין להמשיך להדפיס מהדורה יומית כדי לזכות בהמשך הפרסומים הסטטוטוריים.

בעקבות סבב הפיטורים הנרחב בעיתון, עובדי העתון החלו באחרונה להתאגד תחת ארגון העיתונאים של ההסתדרות. "מעריב" היא אחת המערכות האחרונות, לצד "ישראל היום", שבהן העובדים לא היו מאוגדים בארגון.

מנכ"ל מעריב מוטי בר זיו מסר: "אין תגובה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker