בורובסקי מאיים על גיא פלג בתביעה בגלל ציוץ בטוויטר

ניצב בדימוס עו"ד יעקב בורובסקי מאיים על פלג בתביעת דיבה של 150 אלף שקל בטענה שהכפיש את שמו ■ בליכוד מקדמים את מועמדותו של בורובסקי לתפקיד מבקר המדינה - אף שב-2007 נסגרה נגדו חקירה בחשד שהציע להקל בחקירת פרשיות שרון, אם זה ימנה אותו למפכ"ל

נתי טוקר
גיא פלג
נתי טוקר

ניצב בדימוס עו"ד יעקב בורובסקי מאיים על עיתונאי חדשות 12 גיא פלג בתביעת דיבה בסך כ-150 אלף שקל, בטענה שפלג הכפיש את שמו. בורובסקי כינה את פלג במכתב "דובר קבוצת כדורגל המכנה את עצמו פרשן משפטי".

אתמול פורסם ב"הארץ" כי חברי כנסת מטעם הליכוד מקדמים את מועמדותו של בורובסקי לתפקיד מבקר המדינה הבא. בורובסקי היה בעבר ניצב במשטרה ומועמד למפכ"ל וכן כיהן בתפקיד בכיר במשרד מבקר המדינה.

ב-2007 נסגרה מחוסר ראיות חקירה פלילית שהתנהלה נגדו, בחשד שהציע עסקה להקלה בחקירת פרשיות ראש הממשלה לשעבר, אריאל שרון, אם זה ימנה אותו למפכ"ל. ב-2015, בורובסקי היה חלק מצוות ההגנה של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בעקבות פרסום דו"ח מבקר המדינה על הוצאות מעון ראש הממשלה.

האיום של בורובסקי הגיע לאחר ציוץ של פלג השבוע שבו כתב: "מציע לכל המשתעשעים ברעיון למנות את יעקב בורובסקי למבקר המדינה לקרוא את המסמך המדהים שכתב בעניינו שופט העליון מני מזוז אחרי שסגר את התיק הפלילי בעניינו".

מאוחר יותר העלה פלג גם קטע ארכיון מחדשות 2 שבו הוצגו חלקים מהמסמך. בין השאר כתב מזוז במסמך בנוגע לפניות שלו לקבל תפקיד המפכ"לות כי "טענתך שלפיה דחיית פניות לעזרה אינה עולה עם מכלול החומר הקיים בתיק".

בתגובה לכך שיגר בורובסקי מכתב איום לפלג. במכתב טעם בורובסקי כי "אתה משקר במצח נחושה. גם דובר קבוצת כדורגל המכנה את עצמו פרשן משפטי אמור לדעת ההבדל בין תשובה של יועץ משפטי לממשלה לדרישה לסגירת תיק מעילה של חוסר אשמה בדיוק כפי שנסגרה עליה של שוחד".

יעקב בורובסקיצילום: תומר אפלבאום

לטענת בורובסקי, "זו תשובה שגרתית שכבר אז לא מצאה חן בעיניך... דבריך מהווים שלום הרע". בורובסקי ציין כי החוק מאפשר לו לתבוע 50 אל שקל ללא הוכחת נזק, ובנוסף הוא זכאי לתבוע 100 אלף שקל נוספים. בורובסקי דורש כעת התנצלות ופיצוי של 30 אל שקל שייתרם "למטרה חשובה".

פלג עצמו העלה את מכתב האיום של בורובסקי וצייץ: "מועמד הליכוד לתפקיד מבקר המדינה. לתפארת מדינת ישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker