"התנכלות בוטה וכוחנית": מחריף הקרב בין ארגון העיתונאים להסתדרות

יו"ר ארגון העיתונאים, יאיר טרצ'יצקי, יצא נגד התנהלות ההסתדרות: "אפשר להעריך בזהירות שיש פה ניסיון התנכלות בוטה וכוחני, שמטרתו להתנקם בי על זה שארגון העיתונאים גינה בחריפות את ההורדה של דבר ראשון" ■ ההסתדרות: "טענתו מגמתית"

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר טרצ'יצקי, יו"ר ארגון העיתונאים
יאיר טרצ'יצקי, יו"ר ארגון העיתונאיםצילום: אייל טואג

מחריף הקרב בין ההסתדרות לבין ארגון העיתונאים: בארגון טוענים כי ההסתדרות מתנכלת להם והורתה להם להתפנות ממשרדיהם בבית ההסתדרות. מנגד, בהסתדרות טוענים כי מדובר בטענות מגמתיות ומשוללות כל יסוד.

המתיחות החלה בחודשים האחרונים בעקבות יוזמות אישיות של יו"ר ארגון העיתונאים, יאיר טרצ'יצקי, נגד היו"ר הנוכחי של ההסתדרות, ארנון בר דוד, וטענות שלפיהן היה צורך לערוך בחירות ולא למנותו באופן אוטומטי לאחר פרישת אבי ניסנקורן. המתיחות גברה כאשר אתר דבר ראשון של ההסתדרות ירד מהאוויר בהוראתה. בארגון העיתונאים הבהירו כי מדובר במעשה חמור ובפגיעה בעיתונות. במקביל הם איגדו את שלושת העובדים באתר והבהירו להסתדרות כי יילחמו על זכויותיהם.

בפוסט שכתב טרצ'יצקי בפייסבוק הוא סיפר כי "ביום חמישי אחר הצהריים קיבלתי מכתב מפתיע מראש אגף מנהל של ההסתדרות שמודיע לי שעד היום בשעה עשר בבוקר, אני צריך לפנות לאלתר את כל החדרים של ארגון העיתונאים (שאליהם נכנסנו לפני כשלושה חודשים). במכתב צוין שהארגון יחזור למשרדיו הישנים, שגודלם הוא בדיוק מחצית מהמשרדים הנוכחיים והם לא יכולים בשום דרך להכיל שישה עובדים, גם לא בקירוב. כמובן שהמכתב לא מכיל שום הסבר או נימוק להזזה או לבהילות שבה דורשים לבצע אותה".

עוד כתב טרצ'יצקי כי "אפשר להעריך בזהירות המתבקשת שזאת לא ממש החלטה עניינית ומקצועית אלא ניסיון התנכלות בוטה וכוחני, שמטרתו להתנקם בי על זה שארגון העיתונאים גינה בחריפות את ההורדה הפתאומית והשערורייתית של אתר החדשות ההסתדרותי 'דבר ראשון' ולאחר מכן איגד את עובדיו. לא יצליחו להפחיד או להשתיק את ארגון העיתונאים, ובטח שגם לא אותי. הניסיונות הביריוניים והבלתי מתוחכמים האלה אפילו קצת מביכים אותי".

ארגון העיתונאים עצמו פירסם היום הודעה שבה נכתב כי "ארגון העיתונאים לא יירתע וימשיך לבצע את תפקידו ולהגן על העיתונאים והעיתונות, ולא משנה מי המו"ל. הניסיון להתנכל לארגון הוא פסול ואין לזה מקום אצל שום מעסיק, קל וחומר לא בגוף ציבורי חשוב כמו ההסתדרות, שכארגון עובדים הדמוקרטיה אמורה להיות נשמת אפו".

מההסתדרות נמסר: "המשרדים שארגון העיתונאים נדרש לפנות, נועדו מלכתחילה לשמש את האגף לקשרים בינלאומיים של ההסתדרות, אשר אמון על כל פעילות הארגון בעולם, עומד בחזית המאבק נגד ה-BDS בזירת האיגודים המקצועיים ומארח באופן תדיר משלחות רשמיות מחו"ל. לפני כשלושה חודשים התאפשר לארגון העיתונאים לעשות שימוש במשרדים אלה לנוכח עיכוב לא מתוכנן בכניסתו לתפקיד של מנכ"ל האגף לקשרים בינלאומיים, שהחל עתה בעבודתו. יודגש כי בבסיס ההחלטה הארגונית לשינוי משרדים, לא נעוצה שום כוונה לקפח את עובדי ארגון העיתונאים ובוודאי שאין רצון לפגוע בפעילות האיגוד המקצועי שמובילה ההסתדרות באמצעות ארגון העיתונאים, לטובת ציבור העובדים. הטענה שמנסה לקשור בין מעבר המשרדים לבין שיקולים זרים היא טענה מגמתית ומשוללת כל יסוד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker