סיכול ממוקד: הממשלה דחתה שני מינויים של איוב קרא

בצעד חריג, נדחו הבוקר המינויים של שר התקשורת היוצא למנהלי הרגולציה בטלוויזיה - מישל קרמרמן למנכ"לית הרשות השנייה וניר שוויקי ליו"ר מועצת הכבלים והלוויין

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איוב קרא
איוב קראצילום: מוטי מילרוד

ההתנהלות בשוק התקשורת ממשיכה להעלות תמיהות קשות: הממשלה דנה היום (ראשון) בשני מינויים של שר התקשורת איוב קרא ברגולציית התקשורת - מישל קרמרמן למנכ"לית הרשות השנייה וניר שוויקי ליו"ר מועצת הכבלים והלוויין - והחליטה לא לאשר את המינויים. מדובר בצעד חריג מאוד שבו שר תקשורת, ועוד מטעם מפלגת השלטון, מגיש שני מינויים לאישור הממשלה - אך זו דוחה את הבקשה.

עד כה הממשלה כלל לא דנה בעניין, לאור התנגדות של ראש הממשלה בנימין נתניהו. ההערכות היו כי מאחורי הדחייה עמד חוסר שביעות רצון של נתניהו מפעילותו של קרא בכלל, ובמיוחד במינויים האלה. ואולם בממשלה התחייבו לדון בעניין לאור עתירה לבג"ץ שהגישה קרמרמן. עתירה נוספת הוגשה בפברואר האחרון על ידי היו"ר המיועדת של הרשות השנייה, קרן אוזן, וחברי מועצה מיועדים נוספים - אולם במקרה הזה הממשלה כלל לא תדון בעניין.

נתניהו אמנם נמצא ברקע, אבל בדיון עצמו היו אלה השרים מירי רגב, אופיר אקוניס וגילה גמליאל שהובילו את העמדה נגד אישור המינויים של קרא. לטענתם, יש לחכות לשר הבא שיתווה מדיניות מטעמו. ואולם בפעמים קודמות בג"ץ כבר קבע כי אין להקים ועדת איתור חדשה לאחר בחירות ללא נימוק מתאים.

המינויים היו אמורים לצאת כבר לפני חודשים רבים, אך התעכבו ומוסמסו במשך זמן רב. למרות זאת, ניתן היה לקדם אותם גם בתקופת בחירות ובממשלת מעבר מאחר שהם אושרו כבר על ידי הוועדה לבדיקת מינויים בשירות הציבורי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker