ההסתדרות נגד עצמה: ארגון העיתונאים ששייך להסתדרות ייצג את עובדי דבר ראשון

ארגון העיתונאים, ששייך להסתדרות, יאגד את עובדי אתר החדשות דבר ראשון במאבק מול מעסיקתם - ההסתדרות עצמה - שהודיעה על סגירת האתר ■ העורך הראשי, שי ניב, הודיע היום על התפטרותו

דבר ראשון
"אתר "דבר ראשוןצילום: צילום מסך
נתי טוקר

ארגון העיתונאים, המשתייך להסתדרות, יאגד את עובדי האתר דבר ראשון במאבק נגד המעסיק שלהם - ההסתדרות עצמה. כפי שפורסם ב-TheMarker, ההסתדרות הורידה את האתר מהאוויר לאחר שניסתה למנוע את פרסומם של תכנים מסוימים בו. העורך הראשי של האתר, שי ניב, הודיע היום (ה') על התפטרותו.

שי ניב
שי ניבצילום: אייל טואג

באתר עובדים כיום ארבעה עובדים בלבד, ויש בו מתנדבים חברי תנועת דרור ישראל. בהסתדרות הודיעו כי העובדים ייצאו לחופשה בתשלום עד לקבלת החלטות בנוגע לעתיד האתר. בתחילה נאמר לעובדים כי האתר ירד עקב קלה טכנית, ורק לאחר הפרסום ב-TheMarker התאמתו חשדותיהם כי המהלך נעשה באופן מכוון וכי הם יוצאים לחופשה בעל כורחם.

בארגון העיתונאים הודיע למנכ"ל האתר, גיל פלוטקין, כי הארגון הפך לארגון היציג של עובדי האתר, כך שלמעשה הוא יעמוד נגד ההסתדרות עצמה. הארגון פירסם הודעת גינוי חריפה למהלך ההורדה מהאוויר של האתר, שבה נכתב כי האופן שבו הורד האתר מעלה חשש לעירוב אינטרסים זרים שמנוגדים לשיקול הדעת העיתונאי ולאתיקה המקצועית.

בראשות ארגון העיתונאים עומד כיום יאיר טרצ'יצקי. בשבועות האחרונים ניהל טרצ'יצקי גם מאבק נגד מינויו של ארנון בר דור ליו"ר ההסתדרות ללא בחירות, לאחר פרישתו של אבי ניסנקורן.

ניב, שמונה לעורך לפני כשנה, כתב היום בחשבונו האישי בטוויטר כי החליט להתפטר: הודעתי וסיכמתי על סיום מיידי של תפקידי כעורך הראשי. לא אוסיף פרשנות ולא ביקורת. אומר רק דבר אחד: ביקשו ממני לעשות עיתון, ואני יודע לעשות עיתון בדרך אחת ויחידה - ללא מורא וללא משוא פנים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker