סכסוך בארגון העיתונאים: "יו"ר הארגון סיכל קריאה לפרישת נוני מוזס מתפקידו"

נציג ועד עובדי חדשות 10 דורש לנזוף ביו"ר, יאיר טרצ'יצקי, בטענה כי לא פירסם הצהרה נגד מוזס, חרף החלטת המזכירות בעניין, וכי עתר נגד מינוי יו"ר ההסתדרות הנכנס

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר טרצ'יצקי
יאיר טרצ'יצקיצילום: אייל טואג

יו"ר ארגון העיתונאים יאיר טרצ'יצקי שרוי תחת מתקפה מבית. עיקר הטענות כלפיו נוגע לכתב החשדות שהוגש נגד מו"ל 'ידיעות אחרונות' נוני מוזס. חברי מזכירות הארגון הצביעו לפני כחודש על הצעה לקרוא למוזס לפרוש מתפקידו כעורך אחראי של "ידיעות" עקב הכוונה להגיש נגדו כתב אישום במסגרת תיק 2000. אף שרוב חברי הארגון תמכו בהחלטה לפרסם את ההצהרה, טרצ'יצקי לא פירסם אותה. הוא אמנם התראיין בתקשורת והביע תמיכה בדרישה זו - אך הארגון לא הוציא קריאה רשמית. במקביל, מקיים הארגון בימים אלה מו"מ להסכם קיבוצי ב"ידיעות אחרונות".

כמה מחברי מזכירות ארגון העיתונאים טוענים כי טרצ'יצקי מתנהל באופן ריכוזי ונמנע מליישם את החלטות מזכירות הארגון. במכתב שהפנה נציג ועד עובדי חדשות עשר, טל שורר, הוא דרש לנזוף בטרצ'יצקי ואף למצוא מנגנון שיאפשר להדיחו אם לא יפעל לפי הנחיות המזכירות.

טרצ'יצקי היה בין מייסדי הארגון עוד ב-2011 ועומד בראשו מאז הקמתו. בהליך הבחירות שהתקיים ב-2016 נבחר טרצ'יצקי ליו"ר הארגון, והוא כפוף למזכירות הארגון שכוללת נציגים ממגוון כלי תקשורת. אלא שחברים במזכירות הארגון, כולל שורר, טוענים כי טרצ'יצקי פועל באופן ריכוזי, אינו מתייעץ או מעדכן אותם על מהלכים שונים - ובמקרה אחד אף התעלם מהחלטתם. לטענת שורר, טרצ'יצקי לא שיתף את המזכירות גם בהחלטתו לעתור נגד מינוי ארנון בר דוד ליו"ר ההסתדרות, במקום אבי ניסנקורן – וזאת ללא בחירות.

מו"ל ידיעות אחרונות, נוני מוזסצילום: עופר וקנין

"ההתנהגות הפזיזה בנושא עירערה את יסודות החומה הסינית שהבטחנו לחברים בין פעילות הארגון לבין הפוליטיקה ההסתדרותית. כיו"ר ועד עובדי ערוץ עשר אני סבור שראיתי בזמנו את המחירים שמשלמים על ההתעסקות בנושאים האלה", כתב שורר. טרצ'יצקי טען בתגובה כי עתר נגד מינוי בן דוד לראשות ההסתדרות כאדם פרטי, אך שורר השיב: "אתה לא יכול לפעול בהסתדרות כאדם פרטי, לאור תפקידך בארגון העיתונאים". מזכירות הארגון אמורה להתכנס היום כדי לדון בטענות.

טרצ'יצקי טרם מסר תגובה לדברים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker