נתי טוקר

ההליך המשפטי שנגע לתאגיד השידור הציבורי כאן ולרשימות העובדים שנחשפו ב"הארץ", הגיע אל סיומו. בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב סגר את התיק לאחר שארגון העיתונאים החליט לא להמשיך בהליכים. עם זאת, כפי שפורסם ב-TheMarker, רשימות התאגיד יקבלו מקום נרחב בדו"ח מבקר המדינה הקרוב.

הרשימות, שנחשפו על ידי גידי וייץ, כללו התבטאויות חריפות ולעתים לא ענייניות על עובדי רשות השידור לשעבר. בתאגיד טענו כי לא נעשה במסמכים האלה שימוש בהליכי גיוס עובדי הרשות לתאגיד, אבל ממידע שהגיע לידי מבקר המדינה ועדויות שונות, עולה כי הם היו כלי שכיח ועיקרי בגיוס.

במקביל לבדיקת מבקר המדינה, החל גם הליך משפטי נגד התאגיד בגין אותן רשימות. ארגון העיתונאים פנה לבית הדין לעבודה, ודרש לקבל את הרשימות המלאות ולברר את זהות כותבי המסמך והשימוש שנעשה בו. עוד דרש הארגון כי התאגיד ישלם פיצויים בגין פגיעה בזכות העובדים להתארגנות, לאור האמירות הקשות שנחשפו ברשימות, ובגין הפרת חוק שוויון הזדמנויות בעבודה.

במועצת התאגיד הבהירו כי הוקמה ועדה מיוחדת של שלושה חברי מועצה שבחנה את העניין. ממצאי הבדיקה טרם פורסמו. בכל מקרה, בארגון העיתונאים עצרו את ההליכים המשפטיים ולא העבירו את תגובתם לבית הדין. בסופו של דבר, החליט בית הדין לסגור את התיק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker