דרמה ב-yes: חברת הלוויין תפטר 20% מהעובדים

אחרי עצירת שידורי הלוויין - החברה דיווחה כעת על הסכם לסיום עבודתם של 325 מעובדי החברה בתוך שלוש שנים – כ-20% ממצבת כוח האדם. עלות ההסדר תגיע ל-68 מיליון שקל. בנוסף, החברה תוכל שלא לגייס עובדים חדשים במקום אלה שיעזבו מרצונם

נתי טוקר

חברת yes נערכת לסבב קיצוצים חד בחברה. החברה דיווחה כעת על הסכם לסיום עבודתם של 325 מעובדי החברה בתוך שלוש שנים – כ-20% ממצבת כוח האדם. עלות ההסדר תגיע ל-68 מיליון שקל. בנוסף, החברה תוכל שלא לגייס עובדים חדשים במקום אלה שיעזבו מרצונם.

Yes הודיעה היום על תוכנית להפסקת השידורים בלוויין בתוך שבע שנים. החברה מתמודדת עם נטישת לקוחות וירידה בהכנסה מלקוח בשל התגברות התחרות.

בחודשים האחרונים התגבשה תוכנית להפסקת עבודתם של כ-800 מעובדי שלוש החברות הבנות בקבוצת בזק – yes, בזק בינלאומי ופלאפון. הליך ההתייעלות נבע גם מהירידה בהכנסות וגם מהכוונה לייצר סינרגיה בין פעילויות שלוש החברות הבנות. כיום יש כבר הנהלה משותפת לשלוש החברות בניהולו של רן גוראון.

בשלוש החברות הכריזו העובדים סכסוכי עבודה ונקטו עיצומים. כעת הודיעה הנהלת בזק על הסדר עם ועד עובדי yes על סבב קיצוצים עמוק במיוחד שיביא כאמור להספקת עבודתם של חמישית מעובדי החברה.

לפי דיווח החברה, נחתם היום בצהריים הסדר קיבוצי חדשה עם ההסתדרות הלאומית ונציגות העובדים בנוגע להליכי התייעלות וסינרגיה. לפי ההסכם, yes תהיה רשאית לסיים את העסקתם של עד 325 עובדים במהלך שלוש שנים. עוד סוכם כי יינתן מענק חד פעמי לעובדים אשר לא יכללו בתכנית הפרישה.

החברה מעריכה את עלות ההסדר בכ-68 מיליון שקל, וזאת בהנחה שהנהלת yes אכן תיישם את הזכות לסיים את עבודתם של 325 העובדים. עוד נקבע בהסדר כי yes תהיה רשאית להתייעל גם באמצעות אי גיוס עובדים במקום עובדים שסיימו את העסקתם.

מנכ"ל פלאפון רן גוראון
רן גוראון, מנכ"ל yes-פלאפון-בזק בינ"לצילום: עופר וקנין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker