קמפיין "רבע לשבע" של עלית מוביל במדד TheWinner

בקמפיין של עלית הושקעו 1.1 מיליון שקל בלבד, אך למרות זאת הצליח להתברג במקום הראשון במדד ■ במקום השני נמצא הקמפיין של אסם לבמבה

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
במבה של אסם
במבה של אסםצילום: דודו בכר

הקמפיין של עלית לחטיף "רבע לשבע", באמצעות משרד הפרסום מנצ', הוא הקמפיין המוביל במדד TheWinner לינואר. מהמדד, שמופק באמצעות יפעת בקרת פרסום וחברת iPanel, עולה כי הקמפיין של עלית הצליח להשיג את הציון הגבוה ביותר במדד האפקטיביות בפרסום, בהשוואה להיקף התקציב שהושקע בו.

בקמפיין ההומוריסטי נראית שחקנית כשהיא אומרת לעצמה שוב ושוב "עוד לא" ומחכה ל"רגע המושלם" לאכילת חטיף השוקולד. בקמפיין הושקעו בינואר 1.1 מיליון שקל בלבד בטלוויזיה ובדיגיטל. למרות השקעה הנמוכה יחסית, 60% מהנשאלים בסקר השיבו כי הם זוכרים את הקמפיין.

מדד TheWinner בוחן גם את שיעור השינוי בהעדפת המותג שיצר הקמפיין. מהנתונים עולה כי הקמפיין הביא לגידול של 10% בשיעור מעדיפי המותג על פני המתחרים. שקלול השינוי בהעדפה ושל הזכירות יחסית להשקעה, מעלים את הקמפיין למקום הראשון בדירוג.

מדד האפקטיביות

אל המקום השני הגיעה אסם עם הקמפיין החדש לבמבה "אין בעולם כמו במבה", באמצעות משרד הפרסום מקאן אריקסון. הקמפיין של אסם, אולי בגלל דמות התינוק של במבה, הגיע לשיעור זכירות גבוה במיוחד של 89%, ואולם יחסית לתקציב הוא לא הצליח להביא לשינוי משמעותי בהעדפת המותג ולכן הגיע למקום השני.

אל המקום השלישי הגיעה חברת נייצ'ר ואלי עם קמפיין חדש לנאט קרים קאפס, באמצעות משרד הפרסום אברהם. המקום הרביעי נכבש על ידי משרד הפרסום ראובני פרידן IPG עם קמפיין לגודייבה, ובמקום החמישי שוב מקאן אריקסון, הפעם עם תנובה והקמפיין חדש תחת הסיסמה "לאנשים שלא מוותרים".

הקמפיין המושקע ביותר בטלוויזיה, ובסרטוני וידאו בדיגיטל בינואר היה של בנק מזרחי טפחות, תחת הכותרת "עברו למזרחי טפחות" - גם בדיגיטל אין תחליף לאנושיות" של משרד הפרסום ראובני פרידן IPG. הקמפיין הגיע ל-77% זכירות, אולם לאור ההשקעה הגבוהה יעילות הקפיין ירדה.

לדברי סמנכ"ל iPanel, שמוליק בוזין, איסוף הנתונים לסקר זה בוצע באמצעות פאנל המשיבים של חברת IPanel, המתאפיין בסטנדרטים גבוהים של איסוף בהיותו "single source panel", כלומר פאנל שאוסף נתונים ממקור יחיד ללא צורך בהשלמה מפאנלים חיצוניים, למניעת כפילויות של משיבים בסקר.

תגיות:

על סדר היום