דובר מבקר המדינה: "לא להתעלם מטיוטת הדו"ח בהליך איתור מנכ"ל תאגיד כאן"

משרד מבקר המדינה העביר את טיוטת הדו"ח שלו על תאגיד השידור הציבורי למנכ"ל וליו"ר התאגיד ■ הדו"ח עוסק בין היתר בנושא הליך גיוס מועמדים לתאגיד, ובפרטים שעלו בתחקיר "הארץ" בנושא הרשימות השחורות על עובדי רשות השידור ■ כאן: "הליך מינוי המנכ"ל נמשך על פי החוק"

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בניין התאגיד בירושלים
בניין התאגיד בירושליםצילום: דוברות כאן בהקמה

האם הליך האיתור של מנכ"ל תאגיד השידור הציבורי כאן יושפע מטיוטת דו"ח מבקר המדינה על התאגיד? באופן חריג, דובר משרד מבקר המדינה, שלמה רז, מבהיר כי "מן הראוי לא להתעלם מטיוטת הדו"ח בהליך המתבצע למינוי מנכ"ל התאגיד".

משרד מבקר המדינה העביר השבוע באופן רשמי את טיוטת הדו"ח שלו על תאגיד השידור הציבורי. הטיוטה הועברה לבעלי התפקידים בתאגיד, המנכ"ל אלדד קובלנץ והיו"ר גיל עומר.

הדו"ח עוסק בנושא "הליכי הגיוס של מועמדים יוצאי רשות השידור לתאגיד השידור הישראלי", ועוסק בין השאר בפרטים שעלו בתחקיר "הארץ" בנושא הרשימות השחורות שהוכנו על עובדי רשות השידור.

טיוטה ראשונית הועברה למבוקרים שמוזכרים בשמותיהם כבר לפני יותר מחודש, אך לאחר תגובותיהם הועברה לבעלי התפקידים בתאגיד טיוטה סופית שכנראה תהיה קרובה לדו"ח עצמו שיפורסם בהמשך.

עיתוי שליחת הטיוטה משמעותי מאוד, מאחר שבימים אלה פועלת ועדת האיתור בראשות עומר לבחירת מנכ"ל קבוע לתאגיד. המנכ"ל הקבוע אמור להיכנס לתפקידו ב-15 במאי, והמשמעות היא שוועדת האיתור, ולאחר מכן המועצה, צריכים להכריע בעניין בהקדם.

מנכ"ל התאגיד, אלדד קובלנץ, והיו"ר גיל עומרצילום: אמיל סלמן

"אין כל אפשרות חוקית לעכב את ההליך"

מבקר המדינה הבהיר כי טיוטת הדו"ח צריכה להיות גם לנגד עיניהם של חברי מועצת התאגיד. אך באופן חריג, דובר מבקר המדינה מבהיר כאמור כי יש להביא בחשבון את טיוטת הדו"ח גם בהליכי האיתור למנכ"ל התאגיד.

ממשרד מבקר המדינה נמסר בתגובה: "משרד מבקר המדינה השיב היום לפנייה שהתקבלה מהסתדרות עובדי המדינה ומארגון העיתונאים בישראל בנושא 'המנהל הכללי של תאגיד השידור'. נכתב בו בין השאר כי משרד מבקר המדינה ערך בחודשים האחרונים ביקורת בנושא 'הליכי הגיוס של מועמדים יוצאי רשות השידור לתאגיד השידור הישראלי'. טיוטת דו"ח הביקורת נשלחה בימים אלה להתייחסות הגורמים הרלוונטיים בתאגיד.

"משרד מבקר המדינה ימשיך את פעולתו בהתאם למקובל, לצורך השלמת עבודת הביקורת ופרסומה לציבור בהקדם. דובר משרד מבקר המדינה הבהיר שמן הראוי לא להתעלם מטיוטת הדו"ח בהליך המתבצע למינוי מנכ"ל התאגיד".

מכאן נמסר: "מדובר כאמור בטיוטה לא סופית להתייחסות המבוקרים. על פי הנחיות מבקר המדינה, אין באפשרותנו להתייחס לטיוטה בתקשורת, ופרסומה, או פרסום חלקים ממנה, מהווה עבירה פלילית. הליך מינוי מנכ"ל נמשך על פי החוק שקובע כי עד  ה-15.5.19 ייבחר מנכ"ל קבוע ואין כל אפשרות חוקית לעכב את ההליך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker