עוד זעזוע ב"ידיעות": מנכ"ל ynet יעזוב את ניהול הפעילות המסחרית בעיתון

אבי בן-טל ניהל בשנים האחרונות את הפעילות המסחרית של כל קבוצת ידיעות, אך הודיע שיסיר מעצמו אחריות לניהול מסחרי הקשור לפעילות הפרינט - שיחזרו, ככל הנראה, לידיו של המו"ל, נוני מוזס ■ בן-טל ימשיך לנהל את ynet

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל YNET, אבי בן-טל
אבי בן-טלצילום: ירון ברנר

שינוי משמעותי בקבוצת "ידיעות אחרונות: מנכ"ל ynet, אבי בן-טל, שניהל בשנים האחרונות את הפעילות המסחרית של כל קבוצת "ידיעות אחרונות", כינס לפני יומיים (ג') את עובדיו, והודיע כי הוא מסיר מעצמו אחריות לניהול המסחרי הקשור לפעילות הפרינט של "ידיעות". בן-טל ימשיך לנהל את ynet, ויהיה אחראי גם על ניהול ההשקעות של הקבוצה.

המשמעות של המהלך היא שמו"ל העיתון, ארנון (נוני) מוזס, יחזיר לידיו סמכויות וינהל ישירות את הפעילות המסחרית של הקבוצה כולה. ההערכות הן כי המהלך של מוזס נועד בין השאר להגביר את אחיזתו בעיתון.

בן-טל מנהל את ynet מאז 2007. בן-טל היה אמור להתמנות לתפקיד מנכ"ל הקבוצה ב-2017 - לאחר פרישתו של המנכ"ל הוותיק ינון אנגל, שמונה לתקופה זמנית בלבד - אך לבסוף נדחתה פרישתו של אנגל והמינוי לא יצא לפועל.

בן-טל היה אמון על הכנת תוכנית אסטרטגית נרחבת לקבוצת "ידיעות", שכללה התמקדות משמעותיות הרבה יותר בעולמות הדיגיטל על חשבון תחום הפרינט המתכווץ וההפסדי. אלא שבן-טל לא הצליח לקדם את תוכניותיו, על רקע התנגדות ועיכובים שונים מצד מוזס, ולכן הודיע למוזס לפני כשנתיים כי הוא מוותר על תפקיד המנכ"ל.

נוני מוזס
מו"ל קבוצת ידיעות, ארנון (נוני) מוזסצילום: ניר קידר

בינתיים, המשיך בן טל לנהל את כל הפעילות המסחרית של הקבוצה – כולל מכירות, שיווק ומנויים. שלשום כינס בן טל את עובדיו והודיע כי לא יהיה יותר אחראי על פעילות הדפוס בקבוצת ידיעות ויתמקד אך ורק ב-ynet. במקביל, ינהל בן טל את פעילות ההשקעות של הקבוצה בתחומים שונים.

המניע להחלטה של בן טל נובע גם הוא ככל הנראה מחוסר יכולתו לממש את התוכניות האסטרטגיות שלו בעיתון. בקבוצת ידיעות אמנם מתכננים לבצע התייעלות ופיטורי עובדים, אך עד כה לא קודמו שינויים מבניים משמעותיים בתחום הפרינט – וזאת לאור חילוקי דעות משמעותיים בצמרת הקבוצה.

משמעות המהלך של בן טל היא שמוזס יקבל לידיו את מושכות הניהול הישירות של הקבוצה כולה. בשנה האחרונה הביא מוזס גם לעזיבתו של עורך "ידיעות אחרונות" הקודם רון ירון על רקע חילוקי דעות עמו, ומינה תחתיו את נטע ליבנה. מוזס חשוד כיום בתיק 2000 והמשטרה המליצה להגיד נגדו כתב אישום בגין הצעת שוחד לראש הממשלה, בנימין נתניהו.

במקביל, מוזס מנסה להגדיל את אחיזתו גם בכל הקשור למבנה הבעלות בחברה. כפי שפורסם ב-TheMarker, בין מוזס לבנק הפועלים יש הסכמה עקרונית לעסקה שבה ירכוש מוזס את מניותיו הבנק בעיתון. עם זאת, העסקה מתעכבת וטרם דווחה לבית המשפט.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום