סקר TGI: שני העיתונים הגדולים סובלים מירידה בשיעור החשיפה

שיעור הנחשפים ל"ישראל היום" ו"ידיעות אחרונות" ירדה ב-2018 ב-6% לכל אחת, בהשוואה לשנה שקדמה לה ■ ברדיו, גל"צ מובילה בפער קטן על רשת ב'

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ערימת עיתונים
ערימת עיתוניםצילום: Andrius Aleksandravicius | Dream
נתי טוקר
נתי טוקר

שני העיתונים הגדולים, "ישראל היום" ו"ידיעות אחרונות", הציגו ב-2018 ירידה חדה בחשיפה - כך עולה מנתוני סקר TGI.

"ישראל היום" ירד בימי חול ב-2018 ל-29% חשיפה, לעומת יותר מ-35% ב-2017. גם "ידיעות אחרונות" רשם ירידה, והוא עדיין במקום השני עם 25.7% חשיפה בשנה החולפת, לעומת 31.5% בשנה שקדמה לה. שתי המהדורות של "מעריב", החינמית ובתשלום, ירדו גם הן, ל-4.1% ו-3% בהתאמה. עיתון "הארץ" שומר על כוחו עם 4.2%.

בגזרת סוף השבוע ניכרת ירידה דומה בשיעור החשיפה של שני העיתונים הגדולים, אם כי מתונה יותר ואין פער בין שניהם. בעיתונות הכלכלית, "כלכליסט" יורד מעט ל-9.9%, TheMarker במקום השני עם 5% ו"גלובס" ממשיך במגמת השיפור עם 4.8%.

מגמת הירידה בשיעורי קריאת עיתונים הכללית מתחזקת, ושיעור החשיפה מגיע כיום ל-44.3% ביום חול, לעומת 52% בשנה שקדמה לה.

כפי שדווח ב-TheMarker, "ישראל היום" הודיע כי יפסיק את ההשתתפות הכספית בסקר, בטענה שאינו רלוונטי עוד לתעשייה.

בתחום הרדיו, בקרב בין שתי תחנות האקטואליה, רשת ב' וגל"צ, האחרונה ממשיכה להוביל בשיעור קטן, אף שרשת ב' מנצחת את גלי צה"ל בחלק ניכר מרצועות האקטואליה. כך, הרצועה של אריה גולן מנצחת ממול את "יומן הבוקר", והשעה הראשונה של קלמן וליברמן מנצחת את "נכון להבוקר". לעומת זאת,  גל"צ מנצחת את רשת ב' עם התוכניות "יומן הערב" ו"מה בוער עם רזי ברקאי", שקוצצה באחרונה לשעה אחת בלבד.

מאגר המידע השיווקי TGI מבוצע על ידי קנטאר מדיה מחקרי טי.גי.אי מקבוצת קנטאר מדיה, ותחת החסות של איגוד חברות הפרסום. המאגר מבוסס על מדגם מייצג של מרואיינים במגזר היהודי בגילי 18 ומעלה, המשקפים אוכלוסייה בשיעור של כ-4.4 מיליון נפש. קנטאר מדיה מחקרי טי.גי.אי מתמחה במחקרים סינדיקטיביים ומתמשכים, כאשר המימון מתחלק בין כל הגורמים בתעשייה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker