מנכ"ל סלקום הודיע: נפטר כ-250 עובדים אם לא יסכימו לקיצוצים

ניר שטרן מסר כי לאור המצב בשוק הסלולר, יבוצעו קיצוצים של כ-5% בכוח האדם בחברה - אם העובדים לא יסכימו לחלופות שהציע ■ בשבוע שעבר הביעו בוועד העובדים חשש שחברת הסלולר עלולה לקדם מהלך פיטורים נרחב לאור מצבה העגום

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל סלקום, ניר שטרןצילום: עופר וקנין

מנכ"ל סלקום ניר שטרן הודיע כעת לעובדים כי לאור המצב בשוק הסלולר, יבוצעו קיצוצים של כ-5% בכוח האדם בחברה - אם העובדים לא יסכימו לחלופות שונות שהציע, ובהן קיצוץ תקציבי הרווחה והפסקת עדכוני השכר. המשמעות היא פיטורים של כ-250 עובדים בחברה. הקיצוצים מגיעים על רקע התרסקות ענף הסלולר והמעבר של החברה להפסד.

במכתב ששיגר שטרן לעובדים, צוין כי ברבעון השני של 2018 הפסידה סלקום 37 מיליון שקל. "לאור המשך התחרות הגבוהה הצפויה בשנת 2019 והרגולציה המכבידה, צימצמנו בחודשים האחרונים, כמעט לחלוטין, הוצאות בחברה שאינן מוגדרות כהכרחיות. לצערי למרות המאמצים שכולנו משקיעים וכל המהלכים שאנו מבצעים, עלינו לבצע מהלכי התייעלות נוספים", כתב שטרן.

הנהלת סלקום עצמה הפחיתה את שכרה ב-10% לאור מצבה של החברה. החברה לא דיווחה לבורסה על תוכנית הפיטורים, והמשמעות היא שלא מדובר עדיין בתוכנית מגובשת - אלא בהצהרה על רקע המו"מ עם ועד העובדים. כיום מועסקים בחברה 3,358 עובדים במשרה מלאה.

שטרן כתב כי בשנים האחרונות נהנו העובדים מתקציבי רווחה רבים, אך ציין כי המו"מ עם ועד העובדים לא צלח עד כה. "לא נותרה בידי ברירה אלא לפעול בהתאם למנגנון הקבוע בהסכם הקיבוצי, ולהודיע על תוכנית התייעלות לקיצוץ כ-5% ממצבת כוח האדם בחברה", כתב שטרן. "כמנכ"ל החברה שרואה את התמונה כולה, לנגד עיני עומדת בראש ובראשונה טובת החברה. עליי מוטלת החובה וגם האחריות לדאוג לפרנסתם של אלפי העובדים המועסקים בחברה".

"כולנו מבינים שהזמנים השתנו, ולצערי מה שיכולנו להרשות לעצמנו בעבר, איננו יכולים עוד לאפשר היום. אני מאמין, וכולכם ודאי תסכימו אתי, שבעת הנוכחית אפשר וצריך לנהוג אחרת. אני מודיע לכם כאן כי החלטתי ששכרי ושכר חברי ההנהלה יופחת בצורה משמעותית", כתב שטרן.

שטרן הצהיר כי יש עדיין חלופות למנוע פיטורים באמצעות הורדת תקציבי הרווחה או הפסקת עדכוני השכר בחברה. "זה הדבר המתבקש והראוי לפני שמפטרים עובדים, וכך הייתי מעדיף שננהג. ההנהלה והוועד שותפים לרצון להימנע מפיטורי עובדים, אך לצערי אנו חלוקים בנוגע לשאלה איזה תקציבים יש לעצור השנה", כתב שטרן.

עוד הוסיף שטרן כי "בכוונתי להמשיך לקיים דיאלוג פתוח עם יו"ר הוועד במטרה להגיע לפתרון מוסכם שגם ידאג לרווחת עובדי החברה, גם ייתן מענה לצורך לבצע התייעלות בחברה ומעל הכל ימנע פיטורי עובדים".

לדברי הנהלת החברה במשך שבועות ארוכים ניסה שטרן להגיע להסכמות עם ועד העובדים במטרה למנוע את הפיטורים הצפויים.

בין היתר ביקש שטרן כי יקוצצו הוצאות רווחה, ותוקפא תוספת שכר בת 3% במקביל לקיצוץ של ההנהלה בשכרה. לדבריו הדיון עם הוועד עלה על שרטון כשלא התקבלה הסכמתם. לאחר שקיבל לאו מוחלט מן הוועד הוציא המנכ"ל את המכתב לעובדים ובו הסביר כי בלית ברירה תאלץ החברה לפטר עובדים.

כפי שפורסם ב-TheMarker, גם בוועד העובדים נערכים למאבק בהנהלה. בשבוע שעבר שיגרה יו"ר הוועד בסלקום, מיה יניב, מכתב דרמטי של יו"ר ועד עובדי סלקום אל עובדי החברה, שחשף תמונת מצב עגומה בחברת הסלולר – עם חשש כבד לעתיד עובדיה.

ניב כתבה: "מצבה הפיננסי של קבצת סלקום פחות טוב מבעבר, ואין דרך נעימה, עדינה או יפה לכתוב את זה, תקופה קשה ומאתגרת לפנינו. הדו"חות הכספיים עד כה מבשרים על הפסד משמעותי ב-2018".

בעקבות הודעת שטרן, הודיע יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, כי בכוונתו להודיע על סכסוך עבודה בחברה. ניסנקורן תקף את שטרן ומסר כי "התנהלות זו, והאופן החד-צדדי שבו נוקטת ההנהלה, מערערים את יחסי האמון שנבנו בין הצדדים בשנים האחרונות וגוררים את החברה למשבר עמוק. על אף ניסיונותיהם הרבים של יו"ר ועד העובדים מיה יניב ושל יו"ר איגוד הסלולר, האינטרנט וההיי-טק יקי חלוצי, לחתור למציאת פתרון הולם ומוסכם למען העובדים ועתיד החברה, ההנהלה ממשיכה לפעול בהיעדר תום לב קיצוני, תוך פגיעה חמורה במרקם יחסי העבודה בסלקום".

יו״ר ועד עובדי סלקום, מיה יניב, אומרת בתגובה: "מנכ"ל סלקום הצטרף היום למקהלת הפייק ניוז, והחליט להפיץ לעובדים מכתב שקרי ורווי בספינים. בחודשיים האחרונים מתנהלים דיונים קדחתניים מול מנכ״ל החברה , במהלכם הצעתי חלופות רבות, איכותיות ורלוונטיות, בהן אנחנו העובדים נסייע לחברה ברגעים הקשים. מנכ״ל החברה דחה את כל החלופות שהנחתי על על הסף.

"כל אחת מהחלופות שהצענו שומרות עלינו תוך מתן סיוע קריטי ונדיב לתזרים החברה. זה מדהים שמנכ"ל החברה רוצה לפגוע ולפטר מאות עובדים , אבל חלילה לא חושב לקצץ באופן משמעותי בשכר ההנהלה בכירה.

לא אתן להנהלה חסרת אחריות לנסות ולנגוס בזכויות שלנו שוב, במיוחד כאשר נחתם הסכם קיבוצי חדש בחברה רק לפני כמה חודשים. 250 עובדים לא ישלמו על פאשלות של הנהלה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker