מיזוג רשת-עשר אושר: הערוץ החדש צפוי לעלות בשבוע הבא

בהינתן אישור סופי של מועצת הרשות השנייה, שני הערוצים ימוזגו ■ בהתאם למתווה העסקה העדכני, קבוצת RGE צפויה להיות בעלת השליטה בחברה הממוזגת

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אולפן חדשות ערוץ 10צילום: אלון רון

רשות ההגבלים העסקיים אישרה סופית את המתווה למיזוג בין רשת לערוץ עשר. המשמעות היא שככל הנראה בשבוע הבא שני הערוצים ימוזגו והערוץ החדש יעלה לאוויר. האישור החדש נדרש לאור השינוי במבנה הבעלות והשליטה של בעלי ערוץ עשר - לן בלווטניק ואודי רקנאטי - בערוץ הממוזג.

מחר (חמישי) תתכנס מועצת הרשות השנייה ותאשר את המיזוג. רק לאחר מכן יוכלו קשת ורשת לסגור סופית ביניהן את העסקה למכירת כל מניות חברת "החדשות" לקשת. עסקה זו היא תנאי מתלה לעסקת המיזוג בין רשת לעשר. מכיוון שלא ניתן יהיה לבצע את ההליך המשפטי לסגירת עסקת "החדשות" בסוף השבוע, ההערכות הן כי המיזוג יתבע רק בשבוע הבא.

ברשות ההגבלים הסבירו כי המתווה הקודם של עסקת המיזוג אושר על ידי על בסיס דוקטרינת "החברה הכושלת", ובמסגרתו בעלי המניות ברשת היו צפויים להיות בעלי השליטה בחברה הממוזגת. כעת, בהתאם למתווה העסקה העדכני, קבוצת RGE צפויה להיות בעלת השליטה בחברה הממוזגת.

לפי רשות ההגבלים, החלטת הממונה לאשר את המיזוג מבוססת על ממצאי בדיקתה, שלפיהם בהיעדר המיזוג עלול ערוץ עשר לצאת מהשוק בסבירות גבוהה, ובאופן שמעלה חששות חמורים לפגיעה בתחרות ובציבור. "יציאת ערוץ עשר היתה מביאה להיעלמותה של אחת משתי חברות החדשות המרכזיות בטלוויזיה, כך שהיתה נשארת חברת חדשות מרכזית יחידה", הסבירו ברשות.

אישור המיזוג ניתן בתנאי שרשת תמכור את אחזקותיה בחברת החדשות שבה היא שותפה עם קשת. הצדדים כבר הגיעו להסכם למכירה לפי שווי של 240 מיליון שקל, והעסקה צריכה להיות מושלמת לפני ביצוע המיזוג. הרשות אישרה גם את העסקה הזו.

האישור הסופי צריך להיות עדיין של מועצת הרשות השנייה. עם זאת, המועצה כבר דנה במיזוג ואישרה אותו לאחר השינויים במבנה הבעלות, כך שהאישור צפוי להיות מהיר. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker