אושר מינויה של קרן אוזן ליו"ר הרשות השנייה

למרות ניגודי העניינים הפוטנציאליים של אוזן וניסיונה הניהולי המוגבל, אישרה הוועדה לבדיקת מינויים את מינויה ליו"ר הרשות השנייה, במקומה של יוליה שמאלוב-ברקוביץ' ■ הממשלה אמורה לאשר בקרוב גם את מינוי שאר חברי המועצה החדשים

נתי טוקר
קרן אוזן
קרן אוזןצילום: אליהו הרשקוביץ
נתי טוקר

הוועדה לבדיקת מינויים בשירות הציבורי אישרה את מינויה של קרן אוזן ליו"ר הרשות השנייה. המשמעות היא ששר התקשורת, איוב קרא, יוכל בקרוב להביא לאישור הממשלה את כל 15 חברי המועצה החדשים.

אוזן, 39, שימשה ב-20 השנה האחרונות במגוון תפקידים בתחנת רדיו דרום, שבשליטת יוסף סבן וצבי שלום. היא הגישה את תוכנית הבוקר בתחנה ותוכניות אקטואליה נוספות. לצד זאת היתה אחראית על מערך שיתופי הפעולה המסחריים ומונתה לסמנכ"לית תוכן בתחנה.

בהמשך מונתה לנציגת הבעלים של רדיו ישראל – קבוצת תחנות הרדיו הכוללת גם את רדיו תל אביב ורדיו חיפה. בשנתיים האחרונות שימשה בתפקידים עיתונאיים בתאגיד השידור הציבורי כאן ובתוכנית "אנשים" בקשת. לאוזן אין ניסיון ניהולי כמי שעמדה בראש ארגון, והחשש היה כי ניגודי העניינים הרבים שלה עלולים להוות חסם בפני מינויה.

ככל הנראה, יוטלו על אוזן מגבלות שימנעו ממנה במשך תקופה מסוימת לעסוק בגופים שעמם עבדה בשל ניגודי העניינים הנ"ל. קרא מתכוון למנות בעצמו 12 חברים חדשים במועצת הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו. עם אישורה של אוזן, הוא צפוי להביא לאישור הממשלה את כל 15 חברי המועצה החדשים.

כפי שפורסם ב-TheMarker, היועץ המשפטי לממשלה דחה באחרונה את טענות יו"ר הרשות השנייה כיום, יוליה שמאלוב-ברקוביץ', בעקבות החלטת קרא שלא להעניק לה קדנציה נוספת.

במקביל למינוי חברי המועצה, אמורה להיכנס לתפקידה בקרוב מנכ"לי הרשות השנייה, מישל קרמרמן. מינויה תלוי באישור מועצת הרשות השנייה, ולאחר מכן באישור הממשלה - אלא שעד כה לא כינסה שמאלוב-ברקוביץ' את המועצה לדון בעניין.

בשלב זה אמורה להתכנס מועצת הרשות השנייה ביום חמישי הקרוב, אך לא ברור האם שמאלוב-ברקוביץ' תאפשר דיון בעניין. גורמים בשוק התקשורת חוששים כי שמאלוב-ברקוביץ' תנסה למנוע את מינוי קרמרמן בשל התנהלות קרא כלפיה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker