רשת השיווק יינות ביתן מתעניינת ברכישת אגרקסקו

גורמים מטעם הרשת נפגשו עם נציגי נאמן החברה, אך ככל הנראה עדיין לא הציעו הצעה לרכישתה; צו הקפאת ההליכים הוארך עד 10 באוגוסט

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

>> רשת השיווק יינות ביתן מתעניינת ברכישת חברת היצוא החקלאי אגרקסקו.

גורמים מטעם הרשת נפגשו עם נציגי נאמן החברה עו"ד שלמה נס. ככל הנראה יינות ביתן עדיין לא הציעה הצעה קונקרטית לרכישת החברה, אך היא תוכל לעשות זאת בימים הקרובים.

יינות ביתן, שבבעלות בני הזוג נורית ונחום ביתן, מונה 22 סניפים בפרישה ארצית. הרשת החלה כחנות יינות קטנה באשקלון ב-1995, והתרחבה באמצעות רכישת השליטה ברשת היפר-רמה ואת פעילות רשת יד יצחק. בקרוב תפתח החנות ה-23 של הרשת בהרצליה פיתוח.

מחזור המכירות של יינות ביתן עמד על כ-1.47 מיליארד שקל ב-2010. לבני הזוג גם חברה ליבוא מוצרים לבית וחברות נדל"ן באשקלון, אשדוד, כפר סבא ואילת. רכישת אגרקסקו תאפשר לרשת לרכוש פירות וירקות זולים יותר, ולקבל ידע ומומחיות חשובים.

גם אברהם ביגר, לשעבר יו"ר ומנכ"ל מכתשים אגן מקבוצת אי.די.בי, מגבש קבוצת משקיעים שתתמודד על רכישת החברה.

שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, ורדה אלשיך, האריכה את צו הקפאת ההליכים לחברת אגרקסקו עד 10 באוגוסט. הצו הוארך בדיון שהתקיים בבית המשפט, לאחר שנושי החברה לא הביעו התנגדות. צו הקפאת ההליכים הוצא לאגרקסקו לבקשתה לפני כשבועיים, לאחר שנקלעה לחובות של כ-106 מיליון יורו.

בדיון שנערך בשבוע שעבר בבית המשפט המחוזי בתל אביב ביקש נס להאריך את צו הקפאת ההליכים של החברה, כדי לאפשר הגשת הצעות נוספות לרכישתה, ולמצות את המו"מ עם המתעניינים. נס סיפר כי נרכשו תשעה תיקי משקיע - שבעה עבור רכישת כל החברה ונכסיה, ושניים עבור רכישת נכס מסוים. עלות תיק למשקיע היא 10,000 שקל.

שלשום אמר נס כי הגיעו אליו 15 פניות מגורמים שהביעו עניין ברכישת החברה. לדבריו, חלקם מעוניינים לרכוש חלקים מסוימים מפעילות החברה או נכסיה. נציגי הבנקים בדיון הסכימו להמשך ההקפאה, אך ביקשו כי הנאמן יגיש דו"ח כספי מפורט, שיכלול את עלויות המשך הפעלתה. השופטת אלשיך האריכה את תקופת הקפאת ההליכים והורתה לנס להגיש לה דו"ח שיכלול פירוט ההוצאות, ההכנסות והערכותיו לגבי גובה הוצאות התפעול של אגרקסקו.

חברת יינות ביתן ביקשה לא להגיב לידיעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker