נחתמה סופית עסקת המיזוג בין רשת לעשר: בלווטניק ורקנאטי ישלטו

חברה חדשה, שבה יחזיקו חלק מבעלי RGE, תהיה בעלת השליטה ותחזיק 68% מהערוץ הממוזג ואת החברה ינהל יוסי ורשבסקי ■ בכוונת הצדדים להתחיל את השידורים המשותפים בערוץ הממוזג כבר בינואר 2019

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
לן בלווטניק
לן בלווטניקצילום: Bloomberg

בעלי המניות של רשת וערוץ עשר הגישו ביום שישי לרשות השנייה את מסמכי המיזוג הסופיים לאישור. בעלי השליטה בערוץ הממוזג יהיו לן בלווטניק ואודי רקנאטי, ואת החברה ינהל יוסי ורשבסקי. בכוונת הצדדים להתחיל את השידורים המשותפים בערוץ אחד, באפיק 13, כבר ב-1 בינואר 2019.

בעלי המניות הצהירו על האחזקות העתידיות בערוץ החדש: 68% יוחזקו על ידי חברה חדשה שבבעלות חלק מבעלי המניות בחברת RGE - לן בלווטניק, משפחת רקנאטי ונדב טופולסקי, המכהן כיו"ר RGE. המשמעות היא שאביב גלעדי כלל לא יהיה בעל מניות בחברה העתידית. ב-RGE, שמחזיקה בערוץ עשר כעת, אין שינוי בבעלי המניות (בלווטניק, רקנאטי ואביב גלעדי).

בשלב זה לא נעשו שינויים נוספים במבנה הבעלות, כאשר בעלי רשת הנוכחיים - אודי אנג׳ל, עידן עופר, מיכאל שטראוס וקבוצת אנדמול - יחזיקו 32% מהערוץ הממוזג. ככל הנראה, בכוונת הצדדים להכניס בהמשך בעלי מניות נוספים, בהם למשל אלי עזור. בנוסף, בכוונת עידן עופר להיפטר מכל אחזקותיו בשוק הטלוויזיה. בעלי המניות מסרו כי בסמוך לעליית השידורים בערוץ הממוזג צפויים להצטרף משקיעים חדשים לערוץ.

את עסקת המיזוג ליוו מצד בעלי המניות של ערוץ עשר עו"ד יורם בונן וזהר ליס ממשרד פישר בכר חן, ואת בעלי המניות של רשת ייצגו 13 עו"ד אלדד כורש ואורית ישראלי ממשרד עמית פולק מטלון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker