ועדת האיתור המליצה על יוני בן מנחם לתפקיד מנכ"ל רשות השידור

ההמלצה הוגשה ביום רביעי בבוקר לראש הממשלה, שצפוי לדון בנושא עם מליאת רשות השידור ביום שני

אופיר בר-זהר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ועדת האיתור לתפקיד מנכ"ל רשות השידור המליצה על יוני בן מנחם לתפקיד - כך נודע ל-TheMarker. הוועדה העבירה את המלצתה לראש הממשלה בנימין נתניהו ביום רביעי בבוקר. ההמלצה על בן מנחם, בעבר מנהל קול ישראל, התקבלה פה אחד.

יוני בן מנחם. אגודת העיתונאים טוענת לכשלים בתפקודוצילום: פלאש 90

ראש הממשלה צפוי לדון בעניין עם מליאת רשות השידור ביום שני הקרוב, אז יוחלט האם יקבל את ההמלצה. לפחות 9 חברי מליאה יצטרכו להצביע בעד המועמד הנבחר, מתוך 31 חברים.

לוועדת האיתור הגיעו 11 פניות, מתוכן 9 עמדו בתנאי הסף. לשלב הסופי הגיעו שני מועמדים - בן מנחם, ומי שכיהן כמנהל הרדיו עד לאחרונה, אריה שקד. בן מנחם נחשב על ידי רבים כמועמד המועדף כבר במשך זמן מה. בראש ועדת האיתור עמד יו"ר רשות השידור אמיר גילת, ובנוסף כללה הוועדה את חבר הוועד המנהל של הרשות ומנכ"ל אוויס יואב הורביץ, דיקן מכללת שערי משפט ד"ר אביעד הכהן, נציב שירות המדינה עו"ד משה דיין, והשחקנית יונה אליאן.

בן מנחם צפוי לקבל את התפקיד ולהחליף את המנכ"ל היוצא מוטי שקלאר. לאחרונה החליטה ועדת המכרזים של הרשות למנות את מיכאל (מיקי) מירו למנהל הרדיו, ובקרוב עתיד להתנהל מכרז פנימי לתפקיד מנהל הטלוויזיה. במידה ולא יימצא מועמד מתוך הרשות התפקיד יוצא למכרז חיצוני.

יוני בן מנחם אישר את הדברים ומסר כי "כבוד הוא לי שחברי ועדת האיתור בחרו בי מקרב כל המועמדים. אני מודה לחברי הוועדה על האמון שהם נתנו בי, אני מתכוון להפנות את כל מרצי וכוחי למען השידור הציבורי והצלחתה של רשות השידור. כמו כן, אפעל למגר את התופעות החמורות שעליהן הצביע דו"ח מבקר המדינה האחרון, שהיה החמור ביותר שנכתב על רשות השידור והצביע על תרבות ניהולית קלוקלת".

ברשות השידור אישרו את הדברים. ברשות מסרו בין השאר כי "לדעת חברי הוועדה, במהלך הראיון התבלט בן מנחם בכישורים, ביכולות ובניסיון שהוא מביא עמו לתפקיד. הוועדה התרשמה כי לבן מנחם יתרונות וכישורים עדיפים ובכלל זה: ניסיון משמעותי הן בטלוויזיה והן ברדיו;ידע וניסיון במדיה בערבית, ובכלל זה היותו דובר השפה הערבית. עוד התרשמה הוועדה כי המועמד ממוקד במשימה שלפניו, משדר ייצוגיות, חדשנות וחשיבה מ"חוץ לקופסא". הוא איש נעים הליכות, אשר הוכיח את נאמנותו ומסירותו לרשות השידור ולמילוי תפקידיה, מאמין בשידור הציבורי ורואה בתפקיד המנכ"ל את ייעודו".

בן מנחם בעל תואר ראשון בשפה וספרות ערבית ולימודי מזרח אסיה מטעם האוניברסיטה העברית. בין השנים 2008-2003 שימש כמנהל ועורך ראשי של קול ישראל.

ממשרד ראש הממשלה נמסר כי "אכן התקבלה המלצה. רה"מ יקבל החלטתו לאחר התייעצות עם מליאת רשות השידור. לאחר מכן תתפרסם המלצה בדבר המועמד הראוי ביותר, אשר יובא לאישור הממשלה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker