נחום ברנע יפסיק לפרסם את טורו "במוסף שבת" ב"ידיעות" - אחרי 31 שנה

בשנה אחרונה נוצר מתח בין ברנע לבין ראשי "ידיעות", וברנע אף התנגד באחרונה לצירופו של עמית סגל ככותב ב"מוסף שבת" ■ ברנע: "אין שום קשר בין הפסקת פרסום הטור לבין גיוסו של עמית סגל"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נחום ברנע (משמאל) ועמית סגלצילום: אלון רון

העיתונאי נחום ברנע יפסיק מהשבוע לפרסם את טורו הקבוע ב"מוסף לשבת" ב"ידיעות אחרונות". ברנע מפרסם את הטור הפותח של המוסף, הנחשב לאחר הטורים הבולטים בישראל, מזה 31 שנה. ברנע צפוי להמשיך להיות מועסק ב"ידיעות אחרונות", לכתוב בעמודי החדשות וכן לפרסם כתבות ולהשתתף בפרויקטים שונים של העיתון.

לפי ברנע,  הוא יפסיק את פרסום הטור על רקע סיום חוזהו ולאחר בקשה שהעלה מזה זמן רב בפני עורכי העיתון להפסיק את פרסום הטור הקבוע בשל העומס והלחץ המונח על כתפיו. הצדדים סיכמו כי יבחנו את השינוי במשך כמה חודשים וישקלו את צעדיהם בעתיד.

עם זאת, המהלך של ברנע מגיע על רקע מתיחות רבה בין ברנע לבין צמרת "ידיעות אחרונות". ברנע קרא בתחילת 2018 להשעייתו של המו"ל נוני מוזס מתפקידו כעורך אחראי לאור המלצות המשטרה נגד בתיק 2000. בהמשך, על רקע הדחתו של העורך הקודם רון ירון ומינויו של העורך הנוכחי נטע ליבנה, הביע ברנע את דעתו, יחד עם בכירים אחרים בעיתון, כי ההדחה, שאותה יזם המו"ל נוני מוזס, היתה שגויה ופגעה בעצמאות המערכתית.

אם לא די בזה, רק לאחרונה התנגד ברנע לצירופו של עיתונאי "החדשות", עמית סגל, ככותב קבוע ב"מוסף לשבת". סגל, שכתב בעבר טור ב"מקור ראשון" שבבעלות שלדון אדלסון, הודיע באחרונה כי יעבור לפרסם טור קבוע ב"מוסף שבת" של "ידיעות". ברנע ראה טעם לפגם בעיקר בעובדה שסגל יהיה מחויב בו זמנית הן לעבודתו ב"החדשות" והן ל"ידיעות אחרונות", ולגישתו כפל התפקידים יפגע בעיתון.

עם זאת, לפי ברנע, הביקורת שמתח על מינויו של סגל כלל אינה קשורה כלל להחלטתו להפסיק לפרסם את טורו הקבוע, וכי הוא ימשיך לפרסם בעיתון טורים וכתבות. לפי ברנע, הפסקת פרסום הטור נעשתה ברוח טובה ובהבנה מלאה בינו לבין עורכי העיתון.

ברנע אמר בתגובה: "אין שום קשר בין הפסקת פרסום הטור לבין גיוסו של עמית סגל. ההחלטה שלי להפסיק את פרסום הטור נבעה אך ורק מסיום החוזה והיא תוצר של תהליך שנמשך שנה ויותר והועלה בכתובים לפני רב זמן".

מהירים ובלי קשקושים - חפשו TheMarker בטלגרם (להורדה באנדרואיד, להורדה באייפון)

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker