כמה באמת ירוויח רביב דרוקר אם יעבור ל"כאן"?

ההצעה של התאגיד לדרוקר עשויה להפוך אותו לאחד העיתונאים המרוויחים ביותר בישראל, בוודאי בעידן הנוכחי שלאחר קיצוצי השכר ■ עיתונאי נוסף שככל הנראה הגדיל משמעותית את הכנסותיו החודשיות הוא הפרשן הפוליטי של "החדשות" עמית סגל

נתי טוקר
רביב דרוקר
רביב דרוקרצילום: תומר אפלבאום

העיתונאי רביב דרוקר בוחן הצעה מתאגיד השידור הציבורי "כאן" להעביר את התוכנית "המקור", כולל צוות ההפקה המלא - מערוץ עשר לתאגיד. במקביל, דרוקר קיבל הצעה להשתתף גם בשידורי חטיבת החדשות של התאגיד כעיתונאי בכיר ופרשן.

ההצעה של התאגיד לדרוקר עשויה להפוך אותו לאחד העיתונאים המרוויחים ביותר בישראל, בוודאי בעידן הנוכחי שלאחר קיצוצי השכר. בסך הכל עשוי דרוקר להרוויח עד כ-140 אלף שקל בחודש – סכום גבוה מאוד יחסית לשכר הטאלנטים הנוכחי. עם זאת, ההכנסה תגיע מכובעים שונים שבהם יישא דרוקר כעיתונאי, מגיש וכשותף בחברת ההפקה.

התוכנית "המקור" מופקת כיום ישירות על ידי חברת החדשות של ערוץ עשר עצמו, והעלות שלה נמוכה יחסית –כ-200 אלף שקל לפרק. שאר תוכניות התחקיר בישראל מופקות על ידי חברות הפקה חיצוניות: "עובדה" של קשת מופקת על ידי חברת הפקה בבעלות אילנה דיין, כך היתה גם "המערכת" ברשת ו"עושות חשבון" בעשר. בתאגיד "כאן" שתי תוכניות התחקיר גם הן בהפקות חיצוניות: "זמן אמת" (סלוצקי הפקות) ו"שטח הפקר" (רם לנדס).

בערוץ עשר, בעיקר לאחר קיצוצי השכר בשנים האחרונות, ירד שכרו של דרוקר מכ-80 אלף שקל בחודש לכ-45 אלף שקל בחודש. במקביל, הוענק לדרוקר מעין "פיצוי" – להפיק באמצעות חברת ההפקה שבבעלותו את התוכנית "הקברניטים". עם זאת, עלויות התוכנית התבררו בסוף כגבוהות מהמצופה.

ענת גורן
ענת גורןצילום: תומר אפלבאום

ההצעה הנוכחית של התאגיד לדרוקר היא להפיק את "המקור" באמצעות חברת הפקה שבבעלות דרוקר ורעייתו ענת גורן. ההצעה היא כי עלות כל פרק לתוכנית תגיע לכ-400 אלף שקל. כיום, שתי תוכניות התחקיר בתאגיד, "שטח הפקר" ו"זמן אמת" מתוקצבות גם הן בסכום דומה. העלות של "עובדה" מוערכת בסכום גבוה יותר של כ-500 אלף שקל לפרק.   

דרוקר מנסה להעביר את צוות התוכנית המלא לתאגיד, כולל המגיש לצידו ברוך קרא, העורך עידו תמרי, והעיתונאים גלי גינת ואיתי רום. עם זאת, בשלב זה לא ברור אם כולם אכן יעברו עמו.

בנוסף, הוצע לדרוקר לשמש כעיתונאי בחטיבת החדשות תמורת שכר של כ-22 אלף בחודש. דרוקר ילווה את שידורי החדשות בפרשנויות ויספק גם סיפורים למהדורות החדשות.

מלבד השכר החודשי בחטיבת החדשות, ייטול דרוקר שכר של כ-50 אלף שקל מהפקת "המקור" וזאת בשל תפקידיו בהפקה הן כמגיש והן כעיתונאי תחקירן.

בנוסף, תיהנה החברה המשותפת של דרוקר וגורן מרווח הפקה. בדרך כלל נהוג כי חברת הפקה נוטלת רווח הפקה של כ-10% מכל הפקה. כלומר, חברת ההפקה של דרוקר תקבל בשנה מ-20 תוכניות רווח הפקה של כ-800 שקל –כ-66 אלף שקל בחודש. המשמעות היא שדרוקר עצמו והחברה המשותפת שלו עם רעייתו עשויים להרוויח בכובעים השונים כ-140 אלף שקל בחודש.

לעסקה הזו אין קשר לגורן, רעייתו של דרוקר, שמפיקה בימים אלה במקביל תוכניות לתאגיד על המועמדים בבחירות המוניציפאליות.

המעבר של דרוקר לתאגיד, אם אכן יתרחש, תלוי בתנאים נוספים, למשל מידת העצמאות של חברת ההפקה של דרוקר. בכל מקרה, המעבר עשוי לפגוע בערוץ הממוזג רשת-עשר. הערוץ יישלט בידי בעלי המניות של ערוץ עשר וינהל אותו מנכ"ל הערוץ הנוכחי יוסי ורשבסקי, שמעוניין להשאיר את "המקור" בערוץ.

מדרוקר לא נמסרה תגובה. בתאגיד התייחסו לפרסומים היום ב"ידיעות אחרונות" לגבי הסכומים שצפוי לקבל דרוקר ומסרו: "פורסמו סכומים ונתונים מופרכים על מו"מ שמתנהל כעת. השידור הציבורי הוא המקום הטבעי לדרוקר, עיתונאי מהמעלה הראשונה, זאת כמובן לצד שימוש נבון בכספי ציבור ושמירה על מסגרות התקציב".

עיתונאי נוסף שככל הנראה הגדיל משמעותית את הכנסותיו החודשיות הוא הפרשן הפוליטי של "החדשות" עמית סגל. עד עתה כתב סגל טור בעיתון "מקור ראשון" שבשליטת שלדון אדלסון, וכעת יעבור למתחרה המר נוני מוזס, מו"ל "ידיעות אחרונות". סגל יכתוב במוסף הפוליטי של העיתון טור פוליטי קבוע.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker