רגע לפני המיזוג: עובדי רשת התאגדו בהסתדרות

על רקע החשש לעתיד העובדים ברשת בעקבות המיזוג הצפוי עם ערוץ 10, החליטו העובדים להתאגד ■ בהנהלת רשת הודיעו שהם מתכוונים להתחיל בהליך הידברות עם נציגי העובדים

נתי טוקר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
לוגו רשת
לוגו רשתצילום: ללא קרדיט

לקראת מיזוג רשת-עשר, ועל רקע השינויים במבנה הבעלות הצפוי בחברה הממוזגת, עובדי ערוץ רשת 13 התאגדו בהסתדרות ומתכוונים להיאבק על תנאים. העובדים חוששים כי ייפגעו משמעותית במסגרת הליך המיזוג.

כפי שפורסם ב-TheMarker, מבנה הבעלות המתגבש יעניק יתרון משמעותי לבעלי השליטה הנוכחיים של ערוץ עשר, לן בלווטניק ואודי רקנאטי. מנכ"ל ערוץ עשר יוסי ורשבסקי צפוי להוביל את החברה הממוזגת. מצב זה נובע מההזרמות הצפויות של בעלי המניות, והוא שונה לחלוטין מההשערות המוקדמות לגבי מבנה הבעלות, שלפיהן בעלי רשת יחזיקו 60% מהחברה.

המיזוג צפוי להביא לפיטורי מאות עובדים. אנשי חדשות עשר כבר מאוגדים בארגון העיתונאים של ההסתדרות כמה שנים. עובדי ערוץ עשר התאגדו גם הם בהסתדרות בחודשים האחרונים על רקע המיזוג המתקרב. כעת, ועל רקע ההבנה כי מצבם כעת חמור יותר, עובדי רשת החליטו להתאגד בהסתדרות.

בתגובה להחלטת ההתאגדות הביעה הנהלת רשת נכונות להתחיל בהליך הידברות בין הצדדים. ברשת יש כיום כ-220 עובדים במגוון תפקידים, לא כולל עובדים פרילנאסרים וזמניים.

מוועד הפעולה של עובדי רשת נמסר: "החלטנו להרים את הכפפה בדקה ה-90 ולהתאגד. רשת היא משפחה ולכן בחרנו בערבות הדדית.  אנו תקווה שנצליח לצלוח את האירועים הצפויים לנו, תוך שמירה על כבודם וכבודן של כל עובדי ועובדות רשת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker