בעקבות איחוד הפעילויות: עובדי בזק בינלאומי פוצצו את ישיבת הדירקטוריון

עובדי החברה טוענים כי היא מקדמת הליכי מיזוג ללא הידברות ■ לימור ליברמן-לביא, יו"ר ועד עובדי בזק בינלאומי: "נילחם על כל עובד בחברה בכל הכלים העומדים לרשותנו"

נתי טוקר
הפגנת עובדי בזק בינלאומי
הפגנת עובדי בזק בינלאומי

המאבק של עובדי החברות הבנות בקבוצת בזק מחריף. היום (רביעי) חסמו מאות עובדי בזק בינלאומי את הכניסה למשרדי החברה - ומנעו את ישיבת הדירקטוריון. העובדים טוענים כי החברה מקדמת את מהלכי מיזוג הפעילויות של החברות הבנות ללא הידברות.

בזק מתכוונת לאחד פעילויות של החברות הבנות - בזק בינלאומי, yes ופלאפון. מנכ"ל פלאפון, רן גוראון, כבר מונה גם למנכ"ל yes. בנוסף, דווח השבוע כי מנכ"ל בזק בינלאומי, מוטי אלמליח, התפטר מתפקידו, וכי אילן סיגל ינהל את מערך השיווק של שלוש החברות.

בזק דיווחה השבוע כי אישרה לחברות הבנות לפתוח במשא ומתן עם העובדים סביב השינויים העתידיים, אלא שבינתיים עובדי בזק בינלאומי מחריפים את המחאה נגד מה שהם מכנים "הצעדים החד-צדדיים של הנהלת הקבוצה".

לימור ליברמן-לביא
לימור ליברמן-לביא

העובדים אומרים כי המתח בחברה מגיע בימים אלה "לשיאים חדשים" בעקבות הפרסומים האחרונים. לימור ליברמן-לביא, יו"ר ועד עובדי בזק בינלאומי, הודיעה בעקבות כך על מימוש סכסוך העבודה שהוכרז במאי השנה, בשיתוף ההסתדרות הכללית, ועל מאבק נגד הנהלת הקבוצה בכל הכלים שיידרשו.

לדבריה, "לא נאפשר לדירקטוריון זמני לקבוע עובדות בשטח ולפגוע בחברה הרווחית ביותר מבין החברות הבנות. נילחם על כל עובד בחברה בכל הכלים העומדים לרשותנו. זהו שינוי חד-צדדי שנעשה על ידי הנהלה כוחנית, בניגוד להסכם הקיבוצי עליו חתומים שני הצדדים. ברור לכל כי שינוי ארגוני בבזק בינלאומי, באופן חד-צדדי כפי שנעשה כרגע - ולא באמצעות תהליך הידברות, משמעותו פגיעה קשה ביותר בחברתנו, על כלל עובדיה, התרבות הארגונית שבה והפעילות שלה".

יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההיי-טק, יקי חלוצי, מסר: "ההסתדרות תעמוד לצד עובדי החברה. לא נאפשר שום פגיעה בעובדים ולא ניתן יד לקיומם של צעדים חד-צדדיים. אני קורא להנהלת בזק לנהל משא ומתן בשקיפות - ולא דרך התקשורת".

בקבוצת בזק סירבו להגיב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker