לאחר מאבק: הרדיו החרדי קול ברמה יאפשר לנשים לעלות לשידור

בדיון בוועדת הרדיו הציעה התחנה להקים רצועת שידור שבועית לנשים, וכן לאפשר לנשים בתפקידים ציבוריים לעלות לשידור

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר-זהר

לאחר מאבק של חודשים ארוכים מסתמנת פשרה בין מועצת הרשות השנייה לתחנת הרדיו החרדית קול ברמה בנושא העלאת נשים לשידור. התחנה אימצה מדיניות של איסור גורף על העלאת נשים לשידור מאז הקמתה, גם כאשר מדובר בנשות ציבור או פוליטיקאיות. כשמדובר בתוכניות המיועדות לילדים, בנים מורשים לעלות לשידור ואילו בנות מתבקשות לשלוח פקס למערכת. הדבר נכון גם לגבי השדרנים בתחנה שכולם גברים.

בחודשים האחרונים מנהלת מועצת הרשות, בהובלת חברת המועצה דליה זליקוביץ', מאבק נגד מדיניות התחנה. התחנה פועלת מכוח זיכיון של המדינה ומשדרת על תדר ששייך למדינה.

ועדת הרדיו של המועצה ביקשה מהתחנה להציע פתרון בעניין לפני כמה שבועות. בישיבת הוועדה שהתקיימה השבוע הציעה התחנה להקים רצועת שידור שבועית לנשים וכן כי תאפשר לנשים בתפקידי ציבור לעלות לאוויר. לאחר דיון בעניין מסרה ועדת הרדיו כי היא רואה בהצעת התחנה "התחלה של מהלך חיובי להשמעת נשים בשידוריה", וכי "ישנה חשיבות רבה להסדרת הנושא בדרך של דיאלוג והסכמה".

הנושא יובא להחלטת המועצה בישיבתה הקרוב, כשיו"ר המועצה אילן אבישר ימליץ למועצה לקבל את המלצת ועדת הרדיו. אבישר הינחה את המועצה לקבל הבהרות ליישום המתווה מהתחנה בלוחות זמנים מוגדרים תוך ארבעה חודשים.

זליקוביץ' מסרה כי "החלטת הוועדה הרוחנית של רדיו קול ברמה, שקבעה כי קיימים איסורים להשמעת שירת נשים או שידור באמצעות שדרניות, החליטה לאפשר העלאת נשים לשידור. זהו פתח חיובי שמהווה פריצת דרך בהסדרת נושא זה בדרך של הסכמה. ישנן נקודות נוספות רבות שנותרו פתוחות, כמו למשל דרך היישום שתיקח בחשבון את רגישות מאזיני התחנה ללא פגיעה בזכויות יסוד ונורמות, כמו הדרת נשים בגוף שידור שקיבל זיכיון מהמדינה".

תחנת הרדיו קול ברמה הוקמה בתחילת 2009 ומזוהה עם ש"ס. התחנה נועדה לאפשר שידורי רדיו לציבור החרדי שעד אז האזין לתחנות רדיו פירטיות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker