בזק מקדמת את מיזוג פעילות החברות הבנות: מוטי אלמליח עוזב, אילן סיגל ינהל את השיווק

בזק פועלת לאחד את פעילויות הסלולר, הלוויין, השיחות הבינלאומיות וה-ISP ■ בחברה קיוו לביטול ההפרדה המבנית ולמיזוג גם של חברת האם, אך כרגע יסתפקו במיזוג החברות הבנות בלבד

נתי טוקר
בניין משרדי בזק
בניין משרדי בזקצילום: AMIR COHEN/רויטרס

בזק מקדמת את המהלך לאיחוד הפעילות של שלוש החברות הבנות – yes, פלאפון ובזק בינלאומי. היום (ב') נודע כי מנכ"ל בזק בינלאומי, מוטי אלמליח, יסיים את תפקידו. במקביל, אילן סיגל ימונה למנהל מערך השיווק של שלוש החברות.

בזק פועלת לאחד את הפעילות בתחום הסלולר, הלוויין, השיחות הבינלאומיות וה-ISP. בבזק קיוו במשך זמן רב לביטול ההפרדה המבנית בחברה שתאפשר לה למזג את כל פעילות החברה, כולל החברה האם בזק – הפועלת בתחום התשתית הקווית – אבל נכון לעכשיו, נוכח העיכוב בביטול ההפרדה המבנית, מקדמים את מיזוג פעילויות החברות הבנות בלבד.

באחרונה הודיעה בזק כי ביטול הההפרדה המבנית עדיין על הפרק, על בסיס הודעת משרד התקשורת לבזק, שלפיה נמשכים הדיונים בצוות הבינמשרדי בנוגע לביטול ההפרדה המבנית בבזק וב-HOT.

מנכ"ל פלאפון רן גוראון
רן גוראון, מנכ"ל yes-פלאפון-בזק בינ"לצילום: עופר וקנין

בינתיים, בזק ממשיכה במאמצים למזג את פעילות החברות הבנות. מנכ"ל פלאפון, רן גוראון, צפוי לנהל את הפעילות המשותפת. גוראון כבר מונה למנכ"ל yes במקביל לתפקידו בפלאפון. היום נעשה צעד נוסף לעבר מיזוג הפעילויות עם הודעתו של אלמליח, מנכ"ל בזק בינלאומי, על פרישתו מהתפקיד. אלמליח מונה לתפקיד ב-2014 ולפני כן כיהן כשמונה שנים מנכ"ל ירוקום תקשורת.

בעקבות פרישתו של אלמליח, צפוי גוראון לקבל גם את תפקיד מנכ"ל בזק בינלאומי וכבר יבוצע שלב נוסף במיזוג פעילויות החברות הבנות.

מוטי אלמליח
מוטי אלמליח, מנכ"ל בזק בינלאומיצילום: אלי דסה

ל-TheMarker נודע כי בזק תבצע בקרוב מהלך נוסף לאיחוד פעילויות החברות הבנות: אילן סיגל, סמנכ"ל השיווק של פלאפון מ-2016, צפוי לקבל בקרוב את תפקיד מנהל מערך השיווק של כל שלוש החברות – ויעבוד תחת רן גוראון. המשמעות היא שבבזק מתכוונים להקים הנהלה אחת משותפת לשלוש החברות, ואף לבצע פעילויות שיווק משותפות. כיום פועלות כל החברות באופן נפרד.

המהלך המשותף למיזוג פעילות החברות הבנות עשוי עוד להיתקל בקשיים. בכל שלוש החברות הוכרז סכסוך עבודה וועד העובדים הביע חשש כי המיזוג יביא לפיטורי עובדים. בנוסף, המהלך עדיין דורש אישור של משרד התקשורת, שבוחן את הצעת בזק.

ואכן בבזק דיווחו היום כי החברות הבנות פתחו במו"מ עם העובדים בנוגע לשינויים המבניים הצפויים בחברות. לפי הודעת החברה, הדירקטוריונים של yes, פלאפון ובזק בינלאומי אישרו היום לכל אחת מההנהלות של החברות הבנות להיכנס למו"מ עם ועדי העובדים. המו"מ יתקיים בנוגע לתהליכי התייעלות ושינויים ארגוניים.

לפי בזק, מטרת המהלכים – כלומר, מיזוג פעילות החברות הבנות - היא "להבטיח את חוזקן ומעמדן של החברות הבנות לאורך זמן בענף התקשורת, זאת בשוק תחרותי הפועל תחת מגבלות רגולטוריות כבדות על החברות, ולנוכח הצורך בהשקעות גבוהות בתשתיות וטכנולוגיה. יש לציין כי החברות הבנות ממשיכות לפעול כפי שהתנהלו עד כה, באופן עצמאי ונפרד".

בקבוצת בזק סירבו להגיב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker