"עיכבה את המיזוג אל מול מצוקת העובדים": הדו"ח החריף נגד שמאלוב-ברקוביץ' - שהודיעה שלא תתפטר

יו"ר הרשות השנייה הזמנית הודיעה במכתב שנשלח לכלי התקשורת שהיא אינה מתכוונת להתפטר מתפקידה ■ לידי TheMarker הגיעו השורות המשמעותיות בדו"ח שהגיש מנכ"ל משרד התקשורת נתי כהן לשר התקשורת איוב קרא, שגרם לקרא לא להאריך את כהונתה של שמאלוב-ברקוביץ'

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יוליה שמאלוב-ברקוביץצילום: אלון רון
נתי טוקר

יו"ר הרשות השנייה המודחת יוליה שמאלוב ברקוביץ', לא מתכוונת להתפטר מתפקידה. בהודעה ששיגרה לתקשורת אמרה שמאלוב-ברקוביץ' כי בכוונתה להשלים את הדיון במיזוג רשת-עשר. מחר תקיים מועצת הרשות דיון בעניין.

בהודעה ששיגרה שמאלוב-ברקוביץ' נכתב: "במהלך החודשים האחרונים התמודדתי מול אינטרסים רבי עוצמה שהפעילו כל דרך כדי להשפיע על החלטת הרשות השנייה, בעניין מיזוג רשת וערוץ עשר. לכל אורך הדרך אל מול עיני עמד רק האינטרס הציבורי, הוא ולא אחר.

"המחוקק קבע, כי יש לפתוח את שוק השידורים המסחריים לתחרות, על-מנת לקיים פלורליזם וריבוי דעות בשידורי המסחריים, לרבות בשידורי החדשות. לכן ביקשתי כי הרשות תבחן לעומק את בקשות המיזוג, לפני שתגיע למסקנה כזאת או אחרת. נלחמתי על עמדתי המקצועית, ולא היתי מוכנה להתכופף, גם שעה שנוהל נגדי מסע שיסוי והסתה בתקשורת, מצד בעלי עניין, אשר טענו שוב ושוב כאילו יו"ר הרשות מופעלת על-ידי גורמים פוליטיים. האם אירועי הימים האחרונים מחזקים או מחלישים את הטענות האלה?

"אני גאה במאבקי העיקש על עצמאות הרשות, ואני גאה בעמידתי האיתנה אל מול כל הלחצים שהופעלו עלי בשנה האחרונה. בניגוד להדלפות השונות אינני מתכוונת להתפטר מתפקידי בשלב זה, אלא אוסיף למלא נאמנה את תפקידי, לרבות בשאלת המיזוג, כל עוד אני מכהנת כיו"ר הרשות השנייה".

לידי TheMarker הגיעו השורות המשמעותיות בדו"ח שהגיש מנכ"ל משרד התקשורת, נתי כהן, לשר התקשורת, איוב קרא, שגרם לקרא לא להאריך את כהונתה של שמאלוב-ברקוביץ'. "התנהלות זו אינה הולמת בעל תפקיד בכיר בשירות הציבורי שתפקידו לייצג את האינטרס הציבורי הרחב", כתב כהן.

כהן התייחס לכך ששמאלוב-ברקוביץ' עיכבה את תהליך אישור המיזוג למול "מצוקתם של העובדים וחוסר הוודאות של בעלי המניות בערוצים, שהביעו כמה פעמים את חוסר האונים שלהם בהליך המתמשך". עוד כתב כהן כי מהתנהלותה של שמאלוב-ברקוביץ' ומדבריה עולות "ספקות ותהיות של ממש".

אם שמאלוב-ברקוביץ' היתה מתפטרת, לא ניתן היה לקיים דיון מחר במועצה בשל חוסר החברים. במשרד התקשורת נערכו לאפשרות לאשר כבר ביום ראשון הקרוב חברת מועצה חדשה כדי לאפשר את פעילות הרשות השנייה.

במקביל ועוד לפני הודעת שמאלוב-ברקוביץ' כי לא תתפטר, ח"כ איילת נחמיאס-ורבין שיגרה מכתב דחוף ליועמ"ש אביחי מנדלבליט בדרישה לקיים דיון במועצת הרשות גם אם שמאלוב-ברקוביץ' תתפטר מתפקידה.

במכתב ששיגרה נחמיאס-ורבין למנדלבליט היום נכתב: "הערב נודע כי יושבת ראש הרשות השניה, גב׳ יוליה שמאלוב ברקוביץ׳, שוקלת להתפטר מתפקידה תוך כדי הישיבה שנועדה לאשר את המיזוג האמור, וזאת במטרה למנוע את היתכנותו באמצעות 'תרגיל' חמור שאמור לטרפד אותו. לאורך החודשים האחרונים, עשתה היו"ר שמאלוב ברקוביץ׳ ככל שיכלה על מנת לעכב עד כדי מניעה של המיזוג.... אשר על כן, וככל שאכן יושבת הראש היוצאת תתפטר ממש לפני המיזוג, שתאפשר למועצת הרשות השניה הנוכחית לקבל החלטה לגבי המיזוג בקוורום חוקי חסר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker