מיזוג רשת-עשר לקראת אישור: מועצת הרשות השנייה תתכנס מחר

למרות התנגדותה של יו"ר הרשות המודחת, יוליה שמאלוב-ברקוביץ', יתכנסו חברי המועצה שצפויים לאשר את המיזוג ■ אם שמאלוב-ברקוביץ' תחליט להתפטר - תידחה ההחלטה על המיזוג עד שיימצא חבר מועצה שיחליפה

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יו"ר הרשות השנייה, יוליה שמאלוב־ברקוביץ'צילום: אמיל סלמן
נתי טוקר

מועצת הרשות השנייה תתכנס מחר (ה') וצפויה להחליט סופית לגבי מיזוג רשת-עשר. ההערכות הן כי יהיה רוב לאישור המיזוג. הדיון נערך אף שיו"ר הרשות המודחת, יוליה שמאלוב-ברקוביץ', סירבה להוציא זימון לקיום הישיבה. רק לאחר שחברי מועצה הפעילו את סמכותם, נאלצה שמאלוב-ברקוביץ' לזמן את הישיבה.

אתמול החליט שר התקשורת איוב קרא שלא להאריך את כהונתה של שמאלוב-ברקוביץ', וזאת לאור דו"ח חמור שהוגש לו על ידי מנכ"ל משרד התקשורת נתי כהן. הדו"ח עסק בהתנהלות של שמאלוב-ברקוביץ' בעיקר בכל הקשור למיזוג רשת-עשר.

כחלק מהניסיונות התמוהים של שמאלוב-ברקוביץ' למנוע את המיזוג, היא סירבה להוציא עד כה זימון לישיבה מחר. אף ששמאלוב-ברקוביץ' פנתה לשר קרא בבקשה לעכב את ההחלטה בעניין, היא לא זימנה דיון בעניין והיה חשש שהיא תצליח לעכב שוב את אישור המיזוג.

ואולם שורה של חברי מועצה – שטעונים גם כך על שמאלוב ברקוביץ' – כפו עליה לכנס דיון, ובסופו של דבר נקבע למחר דיון שיעסוק במיזוג. שמאלוב-ברקוביץ' עדיין יכולה לשלוף שפן: אם היא מתפטרת, המועצה אינה יכולה להתכנס בשל חוסר חברים. כיום, ישנם במועצה עשרה חברים – המספר המינמלי המאפשר למועצה לתפקד. במקרה שהיא תתפטר, יגיש ביום ראשון משרד התקשורת לממשלה בקשה לאישור מינוי של חברת מועצה חדשה.

בתוך כך, מתבררים פרטים נוספים לגבי התנהלותה של שמאלוב-ברקוביץ' במועצה. ל-TheMarker נודע כי שמאלוב-ברקוביץ' נמנעה מלספק לחברי המועצה מסמכים בסיסיים הנוגעים לדיון באישור המיזוג. חברי המועצה לא קיבלו לידיהם עד כה את הדו"חות הכספיים של גופי השידור ונתונים נוספים שנוגעים באופן ישיר לסוגיה.

לא רק זאת, אלא שמאלוב-ברקוביץ' לא העבירה לחברי המועצה כנדרש אפילו את הסכם המיזוג בין רשת לעשר. כלומר, בשל התנהלות שמאלוב-ברקוביץ' נאלצו עד כה חברי המועצה לערוך שימוע על הסכם שאינם יודעים את טיבו. מקורות במשרדי הממשלה אומרים כי ההתנהלות של שמאלוב-ברקוביץ' בסוגיה זו שוב מעידה על חוסר ענייניות ועל מניעים נסתרים למנוע את המיזוג.

טרם נמסרה תגובת שמאלוב-ברקוביץ'.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker