"בר גזעניאלי": קמפיין הודיס הוסר מהאינסטגרם של בר רפאלי בעקבות הסערה

הפרסומת הביאה לסערה ברשתות החברתיות ולביקורת חריפה על החברה ■ "אם כבר חופש הביטוי ולא גזענות לשמה, מעניין למה הבחור עם הכיפה לא זרק אותה כמו שבר גזעניאלי זרקה את החיג'אב", כתבה גולשת אחת

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים43

הדוגמנית בר רפאלי, המשמשת בין השאר פרזנוטרית של רשת האופנה הודיס, הסירה מחשבון האינסטרגם שלה את הקמפיין של רשת הודיס תחת הכותרת "חופש זה בסיסי". הקמפיין ספג ביקורות חריפות וזעם שהופנה כלפי הרשת וכלפי רפאלי עצמה.

בקמפיין נראית רפאלי כשהיא לבושה בניקאב מסורתי. בתחילת הסרטון נראית רפאלי, יחד עם נשים אחרות, כשהן מסירות את הניקאב בצעד שאמור לסמל יציאה לחופשי. הפרסומת גרמה לסערה ברשתות החברתיות. נשים מוסלמיות רבות וגולשים אחרים טענו כי מדובר בפרסומת גזענית שפוגעת ברגשותיהן של נשים שמעוניינות לשמור על אורח חיים דתי וללבוש את הלבוש המסורתי.

הקמפיין עצמו, שיצר משרד הפרסום בבעלותו של ערן גפן, כולל כמה דמויות מוכרות. לפי הודיס, "הקמפיין נועד לשמש השראה לכל אחד ואחת מכל דת, גזע ומין לבחור את הדרך שלו ולהביע את החופש שלו. בחרנו לתת במה לדמויות מעוררות השראה בחברה הישראלית". בין הדמויות: סתיו סטרשקו, שאמס מרעי אבומוך (שמופיעה בקמפיין בחיג'אב ואינה מסירה אותו), טהוניה רובל ומלך זילברשלג.

הפרסומת החלה בפרומו מקדים פרובוקטיבי שבו הופיעה רפאלי עם ניקאב והופיעה השאלה "איראן זה כאן?". הפרסומת הביאה לסערה ברשתות החברתיות ולביקורת חריפה על החברה. "אם כבר חופש הביטוי ולא גזענות לשמה, מעניין למה הבחור עם הכיפה לא זרק אותה כמו שבר גזעניאלי זרקה את החיג'אב", כתבה גולשת אחת. גולשת אחרת כתבה: "תתבישו לכם רוב הלקוחות שלכם הם מהמגזר הערבי ורוב העובדות שלכם ערביות עם כיסוי ראש תתנו כבוד לפחות לעובדות שלכם , זאתי אבו מוך לא מייצגת אותי".

הבלוגר נאס דיילי פירסם סרטון שבו כינה את הפרסומת "נוראית". הוא נמנע מלהציג את שם החברה כדי לא להעניק לה פרסומת נוספת וטען כי משמעות הפרסומת היא שככל שיש לך פחות בגדים כך את יותר חופשי - והדבר מהווה פגיעה בכל אישה.

מרשת הודיס נמסר: "הקמפיין החדש שלנו נועד לשמש השראה לכל אחד ואחת מכל דת, גזע ומין ללכת בדרך שלו ולהביע את החופש שלו בכל דרך בה יבחר. הקמפיין הוא כחלק ממגמה עולמית במסגרתה חברות ומותגים לוקחים על עצמם מטרה חברתית גדולה יותר. בחרנו לתת במה לדמויות מעוררות השראה בחברה הישראלית. אם פגענו, אנו מתנצלים על כך ומאמינים שבחשיפת המהלך השלם, האג'נדה החיובית של הקמפיין תתבהר".

בחברה סירבו להתייחס להחלטה של רפאלי להסיר את הקמפיין, וטענו כי מדובר בהחלטתה אישית שלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker