הגולשים מחו על ההתבטאויות ההומופוביות - וטורו של מנחם בן ב"רייטינג" הופסק

באחרונה קרא בן להוציא את ההומוסקסואליות מחוץ לחוק; 1,000 איש הצטרפו לקבוצה בפייסבוק שקוראת לפטרו

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר-זהר

למעלה מ-1,000 חברים הצטרפו מאז שעות הבוקר לקבוצה בפייסבוק שקוראת לפטר את איש התקשורת מנחם בן מ"מעריב" ומקשת, זאת בשל התבטאויות הומופוביות לטענתם. בעקבות התלונות נודע ל-TheMarker כי טורו של בן במגזין "רייטינג" מבית "מעריב" יופסק.

בן כותב בטוריו פעמים רבות נגד הקהילה ההומו-לסבית, כשבין השאר כתב כי הומוסקסואליות היא "מחלת רוח תרבותית", וכן כי מחלת האיידס כלל לא קיימת. באחרונה קרא לאסור בחוק על הומוסקסואליות. בן כותב טורים ב"מעריב" בנושאים שונים, וכן משתתף בתוכנית דיבור ישיר של קשת (והיה דייר בבית האח הגדול). טוריו עוסקים בנושאים שונים.

בקבוצת הפייסבוק נרשם כי "הכי קל היה להתעלם ממנחם בן ומעוד אחת מהתבטאויותיו, אלא שהפעם נחצו קווים אדומים. בראיון שנתן בן לאמנון לוי בתכנית "פנים אמיתיות" בערוץ 10 קרא בן לחוקק חוק שיאסור על הומוסקסואליות. לא פחות. ברוב טובו הוא נותן פטור מהכלא 'למי שכבר הומו', אבל קורא לעצור הצטרפות של צעירים נוספים ומציע לעגן זאת בחוק שימנע מהם להיות הומואים. בן חזר על דבריו בטורו האחרון במגזין 'רייטינג' מבית 'מעריב'. אנחנו, אזרחים שוחרי דמוקרטיה וחופש ביטוי, מתנגדים להתבטאויתיו החריפות והצעתו הלא חוקית של בן, הקוראת לנקוט בעונשים נגד בעלי נטייה מינית השונה משלו קוראים לאבי ניר, מנכ"ל קשת, לאבי משולם, עורך 'מעריב' ולנוחי דנקנר, בעלי מעריב אחזקות, לפטר את מנחם בן לאלתר".

גורמים במעריב טוענים כי המהלך נעשה על רקע בעייתיות הטור הקודם של בן, ללא קשר לקבוצת הפייסבוק בעניין.

בן יזומן גם לבירור בקרב מפיקי התוכנית דיבור ישיר. מנ"כל קסטנה תקשורת אמנון רבי כתב לבכירי קשת כי מערכת דיבור ישיר מוקיעה ומגנה את האמירות של בן כפי שנאמרו במסגרת סרט ששודר בערוץ 10 ופורסמו ברייטינג. נוכח דברים אלה נקרא בן לשיחת בירור. מכל מקום, הובהר לו כי לא יהיה מקום להשמעת דעות מסוג זה על סט דיבור ישיר.

צילום: צ`ציק דניאל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker