האם יאיר לפיד החליט לעבור סופית לפוליטיקה? ג'ודי שלום ניר מוזס מאשרת ומברכת

ג'ודי שלום ניר מוזס צייצה בטוויטר: יאיר לפיד החליט סופית ללכת לפוליטיקה וצפוי לעזוב בקרוב את עולם התקשורת

נדב עבודי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נדב עבודי

האם מגיש יומן השבת של חדשות ערוץ 2, יאיר לפיד, צפוי לעזוב בקרוב את עולם התקשורת ולרוץ לפוליטיקה?

אם שואלים את רעייתו של סילבן שלום, המשנה לראש הממשלה, ג'ודי שלום-ניר-מוזס - התשובה היא כן.

אמנם ג'ודי מדברת על שמועה, אך הבוקר "צייצה" בחשבון הטוויטר שלה איחולי הצלחה ומזל טוב ללפיד על החלטתו כשכתבה: "שמועה מאוד חזקה ומהימנה מביאה אותי לשגר מזל טוב ליאיר לפיד שהחליט סופית ללכת לפוליטיקה וצפוי לעזוב בקרוב את עולם התקשורת".

יאיר לפיד הכחיש את הדברים.

בתחילת השבוע כתבנו כי נשיאות מועצת העיתונות תדון בקרוב בהצעת חוק הקובעת כי עובד בכלי תקשורת יחויב להתפטר ממקום עבודתו חצי שנה עד שנה לפני מועד הבחירות, אם ברצונו להתמודד לכנסת.

הצעת החוק, שזכתה לכינוי "חוק יאיר לפיד", הוגשה על רקע החשש בסיעות השונות בכנסת כי העיתונאי יאיר לפיד יקים מפלגה פוליטית לקראת הבחירות הקרובות, צעד שעשוי לנגוס בכוחן של המפלגות הגדולות. לפיד אמר בעבר שאם יפנה לתחום הפוליטי ייטול על עצמו תקופת צינון.

הדיון במועצת העיתונות ייערך בהמשך לסיכום שלפיו מועצת העיתונות תדון בהצעת החוק בעניין, שהוגשה בנפרד על ידי ח"כ רונית תירוש (קדימה) ויו"ר ועדת הכלכלה ח"כ כרמל שאמה-הכהן (ליכוד). הצעת החוק נדונה בוועדת החוקה של הכנסת ולפי הצעת יו"ר הוועדה, רותם, תועבר למועצת העיתונות.

שאמה-הכהן טען: "מגיש או עיתונאי עם אספירציות פוליטיות לא יכול לסקר באובייקטיביות ראש ממשלה או ראש אופוזיציה". ח"כ תירוש אמרה שיש להנהיג תקופת צינון כדי שעיתונאי לא יראיין פוליטיקאים ומיד לאחר מכן יעבור לפוליטיקה.

רותם, לעומת זאת, טען: "אתם פשוט רוצים למנוע מאנשי תקשורת להתמודד לכנסת. זו פגיעה חמורה בהליך הדמוקרטי ביותר - זכותו של אדם להיבחר". הוא ציין כי ממילא כל מי שמופיע ברשימה של מפלגה לכנסת מוגבל בהופעותיו בתקשורת כחודשיים לפני מועד הבחירות.

בכנסת מכהנים כיום כמה ח"כים שהיו בעבר עיתונאים: שלי יחימוביץ ודניאל בן-סימון (העבודה), ניצן הורוביץ (מרצ), אורי אורבך (הבית היהודי), אנסטסיה מיכאלי (ישראל ביתנו) ונינו אבסדזה (קדימה).

יאיר לפידצילום: ערוץ 2

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker