בזק מרחיבה את שירותי אתר b144 לפייסבוק

בזק החלה במיפוי עמודי הפייסבוק של כ-300 אלף עסקים הנמצאים במאגר b144

רוני לוין

חברת בזק השקיעה 3 מיליון שקל בהתאמת מנוע החיפוש b144 לפייסבוק. האפליקציה, שעלתה לעמוד מנוע החיפוש ברשת החברתית, מאפשרת לגולשים לאתר עמודי עסקים בפייסבוק גם אם הם לא יודעים את שמם המדויק. לצורך כך, החלה החברה במיפוי עמודי הפייסבוק של כ-300 אלף עסקים הנמצאים כעת במאגר b144 ושילובם באפליקציה. בזק מציעה גם שירותי עיצוב ללקוחות נטולי עמוד פייסבוק המפרסמים באתר b144.

מנוע החיפוש משלב בתוכו את הפיצ'רים השונים שמציעה פייסבוק. המשתמשים יוכלו, בין השאר, לראות כמה לייקים קיבל בית העסק, אלו בתי עסק מובילים ברשימת החיפושים ואלו עסקים אהבו החברים של הגולש. החיפוש גם יודע להשתמש בנתונים שהכניס הגולש כמו מיקום גיאוגרפי, היסטוריית חיפושים או עסקים שנמצאים בתחומי העניין שלו. בנוסף, מופעל גם שירות תשובות לשאלות פרטניות של הגולשים.

המהלך נולד מתוך הבנה כי ישנו שינוי בהתנהגות הצרכנים ברשת. מסקר שהזמינה החברה התגלה כי למעלה מ- 65% מציבור משתמשי האינטרנט נוהגים לחפש מידע אודות עסקים באמצעות האינטרנט וכי כ- 57% מהגולשים באינטרנט מציינים כי בבחירת בית עסק הם מסתמכים בעיקר על המלצות חברים או בני משפחה.

רן גוראון, המשנה למנכ"ל וסמנכ"ל השיווק של בזק, אמר כי "בשנתיים האחרונות חלו שינויים דרמטיים באופן שבו אנו צורכים תוכן באינטרנט. מסקרים שערכנו עולה כי צרכנים רבים מחפשים מידע לגבי עסקים ברשת, אך מרביתם מדווחים כי המלצת חברים היא הגורם המשפיע ביותר על בחירת עסק מקומי, כלומר הצרכן מעדיף לקבל מידע מאנשים שהוא סומך עליהם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker