התרגיל נחשף? קרא מאשר כי אמר: "אעשה הכל כדי למנוע מיזוג רשת-עשר"

אף על פי שבסביבתו של שר התקשורת טענו כי הוא תומך במיזוג ופועל בהתאם, בשיחות סגורות הוא נשמע אחרת ■ ועדת הכלכלה של הכנסת תקיים מחר דיון מיוחד בנושא

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איוב קרא
נתי טוקר

האם אכן הדרג הפוליטי עומד מאחורי ניסיונות הסיכול של מיזוג רשת וערוץ עשר, שעשויים לאיים על עתידה של חדשות עשר? שר התקשורת, איוב קרא, אישר היום (ב') פרסום ב-ynet, שלפיו אמר בשיחה סגורה: "אעשה הכל כדי למנוע את מיזוג רשת וערוץ עשר".

יו"ר הרשות השנייה יוליה שמאלוב-ברקוביץ' פעלה עד כה כדי למנוע את המיזוג, אך בסביבתו של קרא טענו כי השר דווקא תומך בו ופועל בהתאם. קרא כינס בשבוע שעבר דיון בכנסת בנוכחות שמאלוב-ברקוביץ' ובכירים במשרד התקשורת, במהלכו דרש לסיים את הליך השימוע עד 7 בנובמבר.

למרות הטענות, רן בוקר ב-ynet פירסם כי קרא אמר בשיחות סגורות דברים אחרים, ואף הצהיר כי יעשה הכל כדי למנוע את המיזוג. נציין כי בעבר הודה ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שמינה את קרא לתפקיד, כי הוא פעל כדי לסגור את ערוץ עשר.

הדיווח הזה מצטרף להערכות נוספות בשוק התקשורת, שלפיהן קרא ונתניהו הם אלה שעומדים מאחורי ניסיונות הסגירה של חדשות עשר. יצוין כי קרא הוא זה שמינה את שמאלוב-ברקוביץ' לתפקיד ואף האריך באחרונה את כהונתה בארבע שנים.

בשיחה עם ynet קרא לא הכחיש כי אמר את הדברים: "מבחינת סמכות אין לי שום מעמד כדי שאני אטרפד את זה. זו החלטה מקצועית של מועצת הרשות השנייה, ולכן גם אם פוליטית נאמרו או לא נאמרו דברי בשיחות, הם לא משקפים את המציאות מכיוון שעמדתי ידועה והאג'נדה שלי ברורה - אני לא אכבה את ערוץ עשר, הבהרתי את זה בכל מקום. יש פרוטוקלים. בישראל לא אתן שיכבו ערוץ ולא חשוב איזה. מה שיקבעו במועצת הרשות השנייה - אכבד, זו עמדתי והבהרתי אותה ליו"ר מועצת הרשות השנייה. זו עבירה על החוק לעסוק בעניין מקצועי. אני לא יודע באיזו סיטואציה הדברים שאמרתי נשמעו".

בלשכתו של השר סירבו להגיב או להתייחס לשאלות בעניין זה.

ועדת הכלכלה של הכנסת תקיים מחר דיון מיוחד בנוגע למיזוג רשת-עשר, בהשתתפות נציגים מגופי השידור, נציגי בעלי המניות, הרגולטורים ואנשי משרד התקשורת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker