"קרב הישרדות": קיצוצי שכר בערוץ 10; פיטורים ברשת

בעקבות ביטול המיזוג: ברשת החלו בסבבי פיטורים בכל המחלקות, שיגיעו עד כ-60 עובדים ■ בערוץ עשר הודיע היום המנכ"ל, יוסי ורשבסקי, על קיצוץ של 15% בשכר

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל ערוץ 10 , יוסי ורשבסקי
נתי טוקר

שוק הטלוויזיה לקראת קיצוצים: ברשת 13 החלו בסבבי פיטורים בכל המחלקות, שיגיעו עד כ-60 עובדים. בערוץ עשר הודיע היום המנכ"ל, יוסי ורשבסקי, על קיצוץ של 15% בשכר. שני הצדדים מאשימים את יו"ר הרשות השנייה, יוליה שמאלוב ברקוביץ', באחריות לפיטורים, וזאת לאחר שהתנגדה להליך המיזוג בין שתי החברות. ברשת סירבו להגיב.

בערוץ עשר העבירו את דבריו של ורשבסקי היום באסיפת עובדים, שבה כינה את המהלך "תוכנית להישרדות הערוץ". לדבריו, "ערוץ עשר מורגל לשרוד תקופות ארוכות מאוד עם 'לחם צר ומים לחץ', מה שמתחרינו, שיושבים על סיר הבשר, מתקשים מאד לעשות. אנחנו לא מפחדים מדרך ארוכה". הקיצוץ יהיה עד 15% בשכר. עובד שמרוויח 6,500 - משכורתו לא תקוצץ.

ורשבסקי הוסיף: "מיום הכרזת המיזוג, עשינו כל מאמץ כדי לקדם אותו - גם ביחסים שהיו פחות נוחים לנו. לאחר עבודה מקצועית ומהירה של הרשות להגבלים עסקיים לאישור המיזוג חשבנו שהתהליך, הטבעי והנכון לשוק, יאושר בסופו של דבר על ידי הרשות השנייה. הופתענו מאוד מהעמדה הנחרצת והלא עניינית שהציגה שמאלוב ברקוביץ' נגד המיזוג. ככל שניסינו להסביר לה שהשוק אינו יכול לשאת שלושה שחקנים – היא רק הלכה והתבצרה בעמדתה.

"ביום שני האחרון הודיעה רשת כי בכוונתה לפרוש מהמיזוג. עוד קודם לכן, בעלי המניות של ערוץ עשר הזרימו כסף רב כדי להגיע אל המיזוג, ולא רואים שום תועלת בהחזקת החברה ללא מיזוג.

"לכן, ניצבות בפנינו הבוקר שתי ברירות: האחת - לסגור מיידית את ערוץ עשר יחד עם חברת החדשות שלו. והשנייה - לנסות ולשרוד בכל זאת, בכוחות עצמנו, עם עזרה קטנה יותר של בעלי המניות, שעד עתה הזרימו כסף רב לצורך הישרדות הערוץ. עתה עלינו לצמצם מיידית את הזרמות בעלי המניות באופן דרמטי על מנת לאפשר לנו לשרוד פרק זמן לא ידוע, שבו אנו מקווים שעתידו של ערוץ עשר יובטח.

"לכן, בהתייעצות ממושכת עם ועדי העובדים, לא נותרה לנו ברירה אלא להביא תוכנית הישרדות, שתנסה להבטיח את עתידו של הערוץ ואת העתיד של כולנו – המשמעות היא קיצוץ שכר (מוגבל בזמן) לכולנו – עובדים ומנהלים, בצורה פרוגרסיבית שמתחשבת בעובדים בעלי השכר הנמוך, ותאפשר יחד עם בעלי המניות המשך פעילות לערוץ".

ורשבקסי סיכם ואמר כי "לצערנו, התוכנית הזו אינה הפתרון הנכון לכשלי השוק – היא פוגעת קודם כל בצופינו ובתכנים שאנחנו מביאים אל הציבור בנו בעובדים ובבעלי המניות - וחבל שלכך התגלגלנו. עם זאת, אם יש גוף שמורגל במאבקים צודקים וממושכים כאלה - זה ערוץ עשר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker