עוד כלי תקשורת נופל: העיתון ברוסית "וסטי" לא יודפס יותר

לאחר שהמהדורה היומית הכתובה חדלה מלהתפרסם כבר לפני שנתיים, בסוף דצמבר תופסק פעילות העיתון לחלוטין ■ העיתון, שיועד לעולים מחבר המדינות, היה חלק מקבוצת ידיעות אחרונות והעניק לה כוח פוליטי וקשרים לליברמן

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מהדורה מודפסת של וסטי משנים עברו
מהדורה מודפסת של וסטי משנים עברוצילום: אוריאל סיני

קבוצת ידיעות אחרונות החליטה לסגור את כל פעילות הדפוס של העיתון וסטי. כ-8 עובדי מערכת יפוטרו, ובאתר ישארו כ-8-10 עובדים בלבד. הדפסת העיתון והפצתו תימשך עד סוף השנה.

העיתון העניק לקבוצה כוח פוליטי רב בקרב עולי ברית המועצות, והוזכר רבות על רקע הקשר בין מו"ל העיתון, נוני מוזס, לבין שר הביטחון אביגדור ליברמן.

עיתון "וסטי" הוקם בתחילת שנות ה-90 עבור העולים מברית המועצות לשעבר. בשיאו חווה העיתון שגשוג, והועסקו בו כ-180 עובדי מערכת. ואולם העיתון ניזוק הן מתהליך ההיטמעות של העולים בחברה דוברת העברית והן מהתכווצות העיתונות המודפסת.

ארנון (נוני) מוזס
ארנון (נוני) מוזסצילום: ניר קידר

לפני כשנתיים נסגרה המהדורה היומית של העיתון המודפס, וכעת הוחלט לסגור לחלוטין את כל פעילות הדפוס. לעיתון היה מגזין מצליח יחסית לנשים, וכן מגזין בולט לתחום התיירות, אך גם פעילותם תיסגר.

כ-8 עובדים יפוטרו במסגרת הליך ההתייעלות, ותופסק פעילותם של פרילנסרים. העובדים התכנסו היום (א') בחדרו של העורך הראשי סשה ולנסקי, וציינו את המהלך באופן מקורי - שתיית כוסית וויסקי משובח.

האתר ימשיך לפעול באופן חלקי באמצעות כ-8-10 אנשי מערכת בלבד, לצד אנשי מכירות ומינהלה שימשיכו גם הם לעבוד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker