תקווה חדשה למיזוג רשת-עשר? מישל קרמרמן מונתה במפתיע למנכ"לית הרשות השנייה

השר איוב קרא הפתיע - ומינה לתפקיד הנחשק את מישל קרמרמן שזוכה להערכה מקצועית רבה בקרב גורמים בענף. קרמרמן עשויה להיות לעומתית ליו"ר הנוכחית יוליה שמאלוב-ברקוביץ'

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מימין: השר איוב קרא, מישל קרמרמן דקל ונתי כהן
מימין: השר איוב קרא, מישל קרמרמן דקל ונתי כהן צילום: גיל גפן

מינוי מפתיע: שר התקשורת איוב קרא החליט למנות את מישל קרמרמן למנכ"לית הרשות השנייה המפקחת על שידורי הטלוויזיה והרדיו. קרמרמן גברה על מ"מ המנכ"ל בארבע השנים האחרונות ניר שוויקי ועל מפקד גל"צ לשעבר ירון דקל.

קרמרמן, שמילאה שורת תפקידים בשוק התקשורת, משמשת כיום חברת מועצה בתאגיד השידור הציבורי כאן. היא זוכה להערכה מקצועית רבה בקרב גורמים רבים בענף. ההערכות היו שקרא ימנה את שוויקי לתפקיד קבוע, מאחר שהוא נחשב כמי שנוח ליו"ר הנוכחית יוליה שמאלוב-ברקוביץ' - אך קרא הפתיע ומינה אשת מקצוע חיצונית שעשויה להיות לעומתית ליו"ר הנוכחית.

שמאלוב-ברקוביץ' מובילה כעת את ההתנגדות של הרשות השנייה למיזוג בין רשת לערוץ עשר, מה שגורר נגדה ביקורת ציבורית חריפה. היא עושה זאת מבלי שיש התנגדות למיזוג בדרג המקצועי של הרשות השנייה. המנכ"ל הזמני ניר שוויקי יחד עם ההנהלה כלל לא הביעו עמדה מקצועית בסוגיה, אלא יישרו קו בכל עניין עם שמאלוב-ברקוביץ'. לכן, מינויה של קרמרמן עשוי להיות חשוב ומשפיע גם על מהלכי המיזוג הנוכחיים, והיא עשויה להוות אופוזיציה מקצועית לשמאלוב-ברקוביץ'. עם זאת, עד שהמינוי ייכנס לתוקף ייתכן שההחלטה על המיזוג כבר תהיה מאחורינו.

קרמרמן הומלצה לתפקיד על ידי ועדת איתור בראשות מנכ"ל משרד התקשורת נתי כהן. הוועדה המליצה גם על שוויקי ועל דקל, אלא שקרא החליט למנות את קרמרמן לאחר שנפגש עם המועמדים היום. קרמרמן תיאלץ להתמודד עם יו"ר הרשות השנייה הנוכחית, יוליה שמאלוב-ברקוביץ', ששולטת בפועל ברשות השנייה ומובילה את המדיניות בה בשנה האחרונה. שמאלוב-ברקוביץ' קיבלה באחרונה מינוי לארבע שנים נוספות.

שוויקי מכהן כמעט ארבע שנים כמנכ"ל זמני ברשות השנייה. דקל, עיתונאי בעברו, שימש מפקד גלי צה"ל והוא מתמודד כיום גם לתפקיד יו"ר מועצת הכבלים והלוויין. קרמרמן מגיעה עם הניסיון הניהולי הרב ביותר בשוק התקשורת - היא שימשה בעבר בתפקידי ניהול שונים בהם סמנכ"ל המיתוג בערוץ 10, סמנכ"ל השיווק והמיתוג בזכיינית ערוץ 2 רשת וסמנכ"ל קריאייטיב במשרדי פרסום - ובתפקיד האחרון מנכ"לית רדיו אקו 99. כיום היא חברת מועצת תאגיד השידור הציבורי.

קרא מסר: "לאחר שפגשתי היום את שלושת המועמדים לתפקיד שהומלצו בפני על ידי וועדת האיתור, החלטתי להמליץ בפני הממשלה על מישל קרמרמן דקל לתפקיד מנכ"לית הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו. קרמרמן-דקל מביאה עמה לתפקיד ניסיון של שנים בשילוב עם כישורים בתחום הניהול וקבלת החלטות, בתחום המדיה והתקשורת.
סבור אני כי לעת הזו ולקראת האתגרים העומדים והעתידיים לבוא בפני הרשות, הבחירה בגברת קרמרמן-דקל היא הבחירה הנכונה והראויה".

ההחלטה תעלה לאישור בוועדה לבדיקת מינויים בשירות הציבורי (ועדת גלאור) ולאחריה לאישור הממשלה. במקביל, הוועדה אמורה לשאר חברי מועצה חדשים לרשות השנייה.

הרשות השנייה ניצבת כיום בפני שורת אתגרים, הגדול שבהם הוא פרדוקסלי - להתכווץ ולהפחית את הדומיננטיות שלה בהשפעה על שוק התקשורת. המגמה הנוכחית במשרדי הממשלה היא להפחית את המעורבות הרגולטורית בשוק השידורים, אך ברשות השנייה עד כה סירבו להוביל מהלכים משמעותיים להפחתת רגולציה במטרה לשמור על כוחם.

קרמרמן מסרה בתגובה: "ברצוני להודות לשר התקשורת מר איוב קרא על ההזדמנות ועל האמון שנתן בי. כמו כן, ברצוני להודות ליו"ר ועדת האיתור, מנכ"ל משרד התקשורת מר נתנאל (נתי) כהן ולכל חברי הוועדה על עבודתם המקצועית, ההגונה והמהירה בהליך הבחירה עצמו. אני מגיעה לתפקידי החדש לאחר שנים של עשייה בתחום התקשורת ובדגש בתחום הרדיו והטלוויזיה. התפקיד החדש מהווה מבחינתי פסגה חדשה ואתגר עצום וכולי אמונה ותקווה שאצליח בו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker