ליברמן ומפקד גל"צ יניחו את אבן הפינה לבניין חדש לתחנה - שטרם אושר

גלי צה"ל ולשכת שר הביטחון הוציאו היום הודעה חגיגית על מעבר התחנה לשדר בעוד שבועיים מירושלים ■ אלא שכל השידורים יישארו ביפו למעט מבזקי החדשות, והקמת מבנה הקבע של התחנה כלל לא הגיעה לשלב התכנון וטרם אושרה על ידי הרשויות

נתי טוקר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
גלי צה"ל
צילום: מוטי מילרוד

גלי צה"ל ולשכת שר הביטחון אביגדור ליברמן הוציאו היום (ד') הודעה חגיגית על מעבר התחנה לירושלים כבר בעוד שבועיים, כשבמקביל יתקיים אירוע הנחת אבן הפינה למבנה החדש של התחנה. אלא שהמעבר עדיין רחוק והחגיגה מוקדמת. בשלב זה יעברו רק מבזקי החדשות בימי חול עד השעה 20:00, וישודרו מהאולפנים שגם כך קיימים בירושלים. כל שאר השידורים יימשכו מיפו. בינתיים עוד לא החלו כלל שלבי התכנון והאישורים להקמת מבנה הקבע של התחנה בירושלים.

גל"צ שוכנת מזה 70 שנה בבניין ישן ביפו בבעלות קק"ל. בתחילה דובר על מעבר של התחנה ללוד, אך ליברמן ועמו מפקד התחנה שמעון אלקבץ החליטו להעביר את התחנה לירושלים. גם לאחר המעבר לירושלים נעשה ניסיון לשכן את התחנה במוזיאון אסירי המחתרות, אך לאחר התנגדות התוכנית בוטלה.

התוכנית הנוכחית היא להקים מבנה חדש עבור התחנה במתחם בית החייל בירושלים, שם גם שוכנים אולפני גל"צ כיום. לפי התוכנית, בית גלי צה"ל יתפרס על שטח של כ-2,500 מ"ר, ויוקמו בו אולפני רדיו מתקדמים לשתי התחנות, גלי צה"ל וגלגלצ,  וכן למערך השידור הדיגיטלי.

אף שכמעט כל השידורים יימשכו מיפו, יצאה היום הודעה חגיגית על תחילת שידורים מירושלים, ככל הנראה לצרכים פוליטיים. באופן חריג, לשכת שר הביטחון וגלי צה"ל הוציאו הודעה משותפת על תחילת השידורים מירושלים – אף שגל"צ אמורה להיות עצמאית ולא לשתף פעולה עם גורם פוליטי.

באותו יום תקיים התחנה יום שידורים מיוחד מהאולפנים בירושלים, בהשתתפות ליברמן עצמו. לפי הודעת גל"צ, מחלקת החדשות תעבור לירושלים והאולפנים הקיימים שודרגו  וצוידו באמצעים דיגיטליים מתקדמים, כולל דסק חדשות, חדרי עבודה ועריכה ואולפן חדש. עתה כאמור מדובר על המהדורות השעתיות בלבד, ובמהלך 2019 יבחנו בתחנה אם להעלות תכנים נוספים בהדרגה.

כחלק מהאירוע יתקיים גם טקס הנחת אבן הפינה לבית גלי צה"ל - אלא שאבן הפינה תונח לבניין שכלל לא אושרה בנייתו. ל-TheMarker נודע כי הפרויקט נמצא בשלבים ראשוניים בלבד: טרם הסתיים שלב התכנון, לא הופקדה תוכנית לאישור מוסדות התכנון (ולכן, כמובן, המבנה לא מאושר כעת לבנייה), טרם נבחרו הגורמים שיובילו את הפרויקט ואפילו לא ידוע מהו התקציב להקמת הבניין. הגוף שאחראי על הבנייה הוא אגף ההנדסה והבינוי במשרד הביטחון.

בלשכת שר הביטחון אישרו כי "הפרויקט בשלבי תכנון ראשוניים לקראת הפקדת תוכניות למוסדות התכנון. יש לוח זמנים מוגדר להשלמת הבינוי בתוך שלוש שנים. היקף תקציב לא ניתן לפרסום לפני סיום התכנון ופרסום המכרז לקבלנים, כדי שלא לחבל בהליך המכרזי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker