רביב דרוקר: "נראה לכם שנתניהו לא מעורב בניסיון לווידוא הריגה בערוץ עשר"?

דרוקר: "נתניהו הודה בפומבי שהוא ניסה לסגור את ערוץ 10 - והוא לא יודע כרגע מה עושה יו"ר הרשות השנייה יוליה שמאלוב-ברקוביץ'?" ■ מלשכת רה"מ נמסר: "טענותיו של דרוקר שקריות. לראש הממשלה אין שום קשר למיזוג בין רשת לערוץ 10"

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רביב דרוקר וראש הממשלה בנימין נתניהו
נתי טוקר

עיתונאי ערוץ עשר רביב דרוקר תוקף בחריפות את הניסיונות לפגוע בחברת החדשות של ערוץ עשר ומפנה אצבע מאשימה כלפי ראש הממשלה: "נראה לכם שיש עולם שבו ראש הממשלה בנימין נתניהו הודה בפומבי שהוא ניסה לסגור את ערוץ 10 (לדעתי, ההודאה הזאת לבדה היא עבירה של הפרת אמונים) והוא לא יודע כרגע מה עושה יו"ר הרשות השנייה יוליה שמאלוב-ברקוביץ'? מישהו חושב שיש סיכוי שהיא פועלת על דעת עצמה? איך היא בדיוק מונתה? מי האריך לא מזמן את כהונתה?" – כך כתב הערב דרוקר בבלוג שלו

דרוקר כתב: "באמת שעברנו המון מאבקים רגולטוריים בערוץ 10. באמת שזה המופרך מכולם. באה פוליטיקאית כושלת לשעבר, שהתמודדה בליכוד (ובמפלגת כלכלה!) וממלמלת משפטים כמעט חסרי פשר, שנועדו לתמוך בעמדה בלתי אפשרית. יו"ר מועצת הרשות השנייה הסבירה בשיחות עם אנשי ערוץ 10 ואנשי רשת שלא יהיה מיזוג. היא החליטה. זה לא מונע ממנה לקיים עכשיו שימוע, אליו אמור לבוא הגורם המחליט 'בראש פתוח' לקבל כל החלטה. לא הסבירו את העובדה הפשוטה הזאת, כנראה, לשמאלוב.

"היא מדברת על עצמה בשיחות בגוף שלישי ועל המיזוג בלשון עבר. זהו. היא לא תתן וזהו. למה? כי היא רוצה לשמור על התחקירים של רביב דרוקר ו'המקור'. כן, כן, שמעתם טוב. זו אחת ההנמקות שהיא נתנה. מכיוון שאני מכיר היטב את גברת שמאלוב עוד מהימים שנכנסה לכנסת כחברת כנסת חדשה של קדימה ואחרי רבע שעה ניסתה לערוק לליכוד, אז אני כבר מכיר את התרגילים העלובים האלה, אבל יש, כנראה, במועצת הרשות עוד אנשים שנופלים בפח הזה. היא רוצה 'פלורליזם', 'חופש ביטוי'. איזה טירוף".

דרוקר התייחס למצבו של שוק הטלוויזיה, ההפסדים הקשים והכוונות של בעלי המניות לעזוב את השוק. "המיזוג המדובר הוא כמו תחרות של שני הזכיינים מי לא רוצה להיות בעל שליטה ובמציאות הכאוטית הזאת יוליה שמאלוב הורגת זמן בכוונה במטרה להגדיל את ההפסדים, לנסות לסגור את אחד הערוצים. הטיעון שלה אפילו לא מופרך. הוא פשוט לא קיים. אין בסוף הטיעון שום מציאות בה הערוצים ממשיכים לשדר. אם אין מיזוג, זה ברור שאחד מהגופים ייעלם".

מהירים ובלי קשקושים - חפשו TheMarker בטלגרם (להורדה באנדרואיד, להורדה באייפון)

דרוקר שלל את התיאוריה שלפיה שמאלוב-ברקוביץ' רק רוצה כותרות. לדבריו, "נחשפנו הרי לחלק מחומר הראיות בתיקי 2000 ו 4000. ראינו איך נתניהו מעורב ברמה של כמות מוספי סוף השבוע שיפרסם 'ישראל היום' ואיזה כתבים יגוייסו ל'ידיעות'. הוא ניהל פגישות ארוכות בניסיון להרוג את ערוץ 10 ואמר ליועץ המשפטי לממשלה שהחלטתו להשאיר אותנו בחיים תגרום לו להפסיד את הבחירות. הוא התעסק בזהות הכתבים בתאגיד ובשמות חברות ההפקה. יש לדעתכם סיכוי שהוא רואה אפשרות שחדשות 10 ימותו והוא לא מתעסק בניסיון לוודא הריגה? בוא נאמר בזהירות שאם זה המצב, אז שמאלוב באופן פלאי עושה בדיוק את מה שהוא היה רוצה שתעשה".

דרוקר התייחס לעובדה שאנשי המקצוע ברשות השנייה לא מנסים להתנגד לפעולות היו"ר. "ברשות השנייה היום תפקידי המפתח מאויישים באופן זמני, אז היועץ המשפטי הזמני והמנכ"ל הזמני מלקקים באופן לא זמני ליו"ר הרשות", כתב דרוקר.

מלשכת ראש הממשלה נמסר: "טענותיו של דרוקר שקריות. לראש הממשלה אין שום קשר למיזוג בין רשת לערוץ 10".

מהרשות השנייה נמסר: "אנו רואים פסול בתופעה בה עיתונאים עושים שימוש ביוקרה העיתונאית שלהם ומשמשים כלוביסטים לקידום אינטרסים אישיים תוך ניצול המדיום שעומד לרשותם".

טרם התקבלה תגובת שמאלוב-ברקוביץ'.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker