החרם הוסר? מנכ"ל שפע שוק שפרש בעקבות חרם החרדים - חוזר לנהל את החברה

אורי קמינסקי פרש לפני שלוש שנים בתפקידו בעקבות חרם שהוטל על הרשת, בטענה כי היא מחללת שבת בפעילות am:pm

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

אורי קמינסקי, שכיהן עד לפני שלוש שנים כמנכ"ל רשת המזון למגזר החרדי 'שפע שוק' של קבוצת רבוע כחול, חוזר לנהל את החברה - כך נודע ל-TheMarker. קמינסקי פרש לפני שלוש שנים מניהול הרשת בעקבות החרם שהטילו רבני המגזר החרדי על הרשת, בטענה כי היא מחללת שבת בפעילות רשת האחות של הקבוצה am:pm.

בתחילת 2008 הכריזו רבני המגזר החרדי על חרם נגד רשת שפע שוק, וקראו לבני המגזר לא לקיים עסקים עם הרשת. מיד לאחר מכן פרש קמינסקי מתפקיד המנכ"ל ואמר אז ל-TheMarker: "התפטרתי מהרשת בהוראת הרבנים, לאחר שהמשא ומתן בין ועדת הרבנים למען קדושת השבת לבין דודי ויסמן, בעל השליטה ברשת, הגיע למבוי סתום. אני לא יכול לקדם רשת חרדית כאשר בפועל רואים בצורה בולטת שאנשים מדירים את רגליהם מלהיכנס לחנויות שלנו".

בשלוש השנים האחרונות כיהן קמינסקי בתפקידים בכירים ברשתות שיווק מתחרות, בהן הרשת החרדית בר כל ורשת קו-אופ ירושלים. קמינסקי נחשב מקורב לביתו של אחד ממנהיגי המגזר החרדי, הרב אהרון יהודה לייב שטיינמן. חזרתו לפעילות ברשת כיום מהווה פריצת דרך משמעותית בניסיונות של ויסמן להילחם בחרם ולכבוש שוב את המגזר החרדי - על אף שלא ניאות לדרישות החרדים להפסיק לחלוטין את פעילות am:pm בשבת.

לפני כשנתיים מונה למנכ"ל הרשת ישראל קלרמן, שנחשב מקורב לחצרות הרבנים. המינוי של קלרמן נועד, בין השאר, להכשיר את הקרקע לקראת חזרת שפע שוק לפעילות במגזר - פעילות שרשמה הצלחה, בין השאר לאחר שהחרדים התחילו לפקוד שוב את סניפי הרשת, וחלק מהעיתונות החרדים חזרו להכניס מודעות פרסום של שפע שוק. כעת יעבור קרלמן לתפקיד מנהל המסחרי של רשת שפע שוק והמגזר החרדי. קמינסקי סירב להגיב לידיעה. ברבוע כחול אישרו את הידיעה

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker