מבקר המדינה: החלפת מנהלי קול ישראל וערוץ 1 - בניגוד לדו"ח

בתחילת השבוע החליט הוועד המנהל ברשות להדיח את מנהל הטלוויזיה מושון מצליח ואת מנהל הרדיו אריה שקד

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מבקר המדינה מבהיר לרשות השידור כי החלפת מנהלי הרדיו והטלוויזיה במינויים אחרים בפועל אינה תואמת לדו"ח הביקורת שלו - כך עולה ממכתב שנשלח היום ליו"ר הרשות אמיר גילת. במכתב, שנשלח על ידי מנהלת אגף במבקר המדינה לאה עוזיאל, היא מבהירה ליו"ר רשות השידור כי החלפת מנהלים המכהנים במינוי בפועל במנהלים אחרים שימונו אף הם במינוי בפועל, אינה תואמת לביקורת שהעביר המבקר על התופעה הרווחת ברשות.

עוזיאל כותבת, כי "בימים האחרונים הועברו למשרדנו פניות הנוגעות להחלטת הוועד המנהל לבטל לאלתר מינויים של מספר מנהלים ברשות המכהנים במינוי בפועל, בכדי למנות במקומם מנהלים אחרים במינוי בפועל. דברים אילו אינם תואמים את הנאמר בדו"ח מבקר המדינה". עוזיאל מציינת כי על הרשות "לפעול למינוי מנהלים קבועים בהליך מכרזי אשר יבטיח הליכי מינוי שוויוניים ומקצועיים".

כזכור, בתחילת השבוע החליט הוועד המנהל ברשות להדיח את מנהל הטלוויזיה מושון מצליח ואת מנהל הרדיו אריה שקד, כשהוא טוען כי מדובר בהמשך לביקורת שהועברה על המינויים בפועל ברשות השידור. ואולם מכרזים חדשים לתפקידים אלה טרם פורסמו כלל על ידי הרשות וכפי הנראה הכוונה היא למנות אנשים בתפקידים זמניים עד לאיוש התפקידים.

כפי שפורסם השבוע ב-TheMarker, חוות הדעת של הלשכה המשפטית של רשות השידור הציעה להאריך את כהונת מנהלי המדיות מושון מצליח ואריה שקד בהוראת השעה, זאת עד למינוי מנהלים במכרזים. הלשכה המשפטית כתבה, כי "החלפת השדרה הניהולית המכהנת בו זמנית חודש לפני סיום כהונת המנכ"ל, כאשר טרם מונה מנכ"ל חדש, ותוך התנעת תהליכי הרפורמה, עלולה לגרום לזעזוע במערכת, בעוד שמצב זה דורש דווקא יציבות ומחויבות להמשך התהליך". הלשכה המשפטית אכן ציינה כי במידה ויבטלו המינויים יש לתת למנהלי המדיות להשמיע את עמדתם בשימוע ולתת להם התראה של לפחות שבוע, אך המלצתה היתה לא לבחור בדרך זו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker