יעקב אילון עוזב את וואלה – סבב קיצוצים נרחב באתר

אתר וואלה החליט על קיצוץ של 10% מכוח האדם במחלקות ההנהלה, השיווק, הסחר והתוכן ■ כחלק מסבב הקיצוצים תרד משידור המהדורה היומית בהגשת אילון, ששודרה בשעות הצהריים במשך כשנה וחצי

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
יעקב אילון
יעקב אילון באולפן וואלהצילום: צילום מסך וואלה! NEWS

אתר וואלה יוצא לסבב קיצוצים משמעותי של כ-10% מכוח האדם. בימים הקרובים יעזבו את האתר כ-20 עובדים ממחלקות שונות, בהן הנהלה, שיווק, סחר ותוכן. במקביל, מהדורת החדשות היומית עם יעקב אילון תרד מהאוויר ואילון צפוי לעזוב את האתר.

כבר בחודשים האחרונים נערך באתר סבב התייעלות שקט, בעיקר באמצעות אי-איוש תקנים של עובדים שעזבו. במקביל, עזב את האתר העורך אבירם אלעד ובשלב זה אין כוונה למנות לו מחליף. במקומו מונתה לתפקיד מ"מ העורכת הראשית מיכל קליין, לשעבר סגניתו של אלעד.

אתר וואלה, שבבעלות קבוצת בזק, נמצא בהליך מכירה. הקבוצה העמידה את האתר למכירה במסגרת אסטרטגיה חדשה להתמקדות בתחומי הליבה. ככל הידוע, קבוצת בזק מעוניינת לקבל עבור האתר כ-140 מיליון שקל, אבל לא ברור בשלב זה האם יש קונה שמוכן לשלם סכום כזה.

אתר וואלה הפסיד כ-50 מיליון שקל בשנים 2016-2017. לקראת הליך המכירה החלה קבוצת בזק לבצע מהלכי התייעלות שקטים באתר, כולל לדוגמה אי איוש משרת סמנכ"ל כספים, אך כעת הוחלט לבצע קיצוץ משמעותי בכוח האדם.

מהירים ובלי קשקושים - חפשו TheMarker בטלגרם (להורדה באנדרואיד, להורדה באייפון)

כחלק מסבב הקיצוצים באתר וואלה מורידים את המהדורה היומית בהגשת אילון. המהדורה עלתה לאוויר לפני כשנה וחצי והיא שודרה בשעות הצהריים. במהדורה שודרו כמה דיווחים בלעדיים, בהם קלטות שרה נתניהו ("פסי-כו-לו-גית"), פרשנויות ופינות שונות. עם זאת, השידור בשעות הצהריים בשעה 14:00 ככל הנראה לא הניב שיעורי צפייה גבוהים. כחלק מהשינויים צפוי אילון לעזוב את האתר.

במקביל, עורך מדור הספורט הוותיק של האתר חמי אוזן, ועורכת מדור העסקים הילה ציאון הודיעו על עזיבתם. 

ההערכות הן כי לאחר סבב הקיצוצים האתר יעבור למצב מאוזן. לאתר וואלה אין חובות לבעלים או לבנקים, והוא לא נזקק להזרמות מהחברה האם. מטרת ההנהלה כעת היא להעביר את האתר לאיזון כדי לאפשר את מכירתו. בשל כך לא צפויים כעת מהלכים חדשים באתר, וגם לא ימונה עורך ראשי עד לכניסת הרוכש החדש.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker