מנכ"ל חדשות עשר בישיבה דרמטית של הרשות השנייה: אל תחתמו על תעודת הפטירה שלנו

"הזמן פועל נגדנו", אמר יוכפז לחברי המועצה שדנים באישור המיזוג של רשת וערוץ עשר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גולן יוכפזצילום: עדי אורני

"אל תיתנו יד לחתימה על תעודת הפטירה של חדשות עשר", כך אמר היום מנכ"ל חדשות עשר גולן יוכפז, שהגיע יחד עם יו"ר החברה זוהר קדמון-סלע לדיון דרמטי במועצת הרשות השנייה, באישור המיזוג של רשת וערוץ עשר. השניים הפצירו בחברי המועצה לא לסכל את המיזוג.

חברי המועצה שמעו במשך כשעתיים את דבריהם של עובדי חדשות עשר וכן של עו"ד נגה רובינשטיין, שמייצגת את עובדי חדשות עשר. לאחר מכן, הגיעו למקום יוכפז וקדמון-סלע כדי לבקש מחברי המועצה לאשר את המיזוג. השניים ישבו מול המועצה כשעה.

בכניסה לדיון הפגינו עובדי חדשות עשר, בהם יו"ר ועד העובדים טל שורר, נדב איל, ברוך קרא, נגה ניר-נאמן, מתן חודורוב אושרת קוטלר, חן ליברמן, ספי עובדיה, אלמוג בוקר ואחרים. הם קראו לעבור מועצת הרשות "להפסיק למרוח" את ההליכים ולקבל החלטה לאשר את המיזוג. אל העובדים נלוותה עו"ד נגה רובינשטיין, לשעבר יועמ"ש משרד התקשורת ומי שכתבה בעצמה חלק מחוקי התקשורת. רובינשטיין, שנשכרה על ידי ועד עובדי חדשות עשר, הגיעה למקום כדי להבהיר לנוכחים את העמדה המשפטית שמאפשרת את הדיון במיזוג כיום.

לפי אנשים שנכחו בישיבה, השניים הבהירו כי המשמעות של הכשלת המיזוג תהיה סגירת חברת החדשות, מה שיביא למצב שבו תפעל בישראל חברת חדשות מסחרית אחת בישראל עם כוח בלתי מוגבל. השניים הבהירו עוד כי המיזוג ישפר את התחרות בשוק החדשות ויאפשר לחדשות 10 להתמודד בתנאים יותר שוויוניים מול חברת החדשות. "הזמן פועל נגדנו", אמר יוכפז לחברי המועצה.

ההערכות הן כי יש רוב במועצה לאישור המיזוג. כמה מחברי המועצה הביעו בדיון עמדה כי יש לשמור על המשך החופש העיתונאי של חדשות עשר, ללא כל קשר מי יהיו בעלי השליטה. עמדה מעין זו השמיעו חברי המועצה יוכי פלר, דליה זליקוביץ' ומיכל שפירא.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker