רשות השידור: 3 מיליון שקל יועברו להפקות בימים הקרובים

הכסף יוזרם לאחר שתקציב ההפקות נגמר באחרונה ועובדי הטלוויזיה איימו בעיצומים

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ברשות השידור הודיעו היום כי כי 3 מיליון שקל יועברו בימים הקרובים לחטיבת ההפקות בערוץ 1, לאחר שהסכום שהוקצה לחטיבה נגמר באחרונה, ועובדי הטלוויזיה מאיימים בעיצומים. לפי הודעת הרשות, לראשונה מזה זמן מה הרשות צפויה להציג תקציב שיעבור את אישור הגורמים הרלבנטיים.

מהרשות נמסר כי "יו"ר רשות השידור, ד"ר אמיר גילת, ויו"ר ועדת הכספים, דוד חיון, פעלו לגיבוש תקציב שיובא לאישור המוסדות. במהלך דיונים שערכו בשבוע שעבר עם סמנכ"ל הכספים ברשות, ערן הורן, סוכם על העברה מיידית של כ-3 מיליון שקל להפקות בתחום התוכן כבר בימים הקרובים. יו"ר הרשות ביקש ממנכ"ל הרשות ביצוע מיידי של סיכומי הדברים. יו"ר הרשות ויו"ר ועדת הכספים יביאו בשבוע הבא לאישור המוסדות את תקציב 2011. תקציב זה יבטא הקצאת משאבים לתחום התוכן".

בשל חוסר הסדר ששורר ברשות השידור, והעובדה כי הרשות פועלת ללא תקציב מאושר, קיבלה חטיבת התוכניות תקציב חלקי של כ-7 מיליון שקל במהלך השנה, זאת לעומת תקציב של כ-12 מיליון שקל ב-2010. בתקופה האחרונה נגמר סכום זה, ובינתיים לא אושרה הקצבה נוספת. המשמעות היא שכבר בשבוע-שבועיים הקרובים עלולה להיעצר הפקת תוכניות כמו מבט שני והסיפור האמיתי, כשאת מקומן יתפסו שידורים חוזרים. כעת מאיימת אגודת העיתונאים כי אם המצב לא ייפתר היא תשבש את כלל השידורים בערוץ.

אמיר גילתצילום: טל כהן

מאגודת העיתונאים נמסר כי "אגודת העיתונאים וועד העיתונות בערוץ הראשון נענו לפניית מנכ"ל הרשות שקלאר וביטלו את העיצומים שתוכננו לאחר שהוחלט להעביר תקציב נוסף של 3 מיליון שקל שמבטיח המשך הפעילות השוטפת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker