מוטי שקלאר על רשות השידור: "ג'יפ משנות ה-40 שהקלאץ' שלו לא מתפקד"

מנכ"ל רשות השידור בדיון בוועדה לביקורת המדינה: ישנם הסכמי עבודה אנכרוניסטיים שמחייבים להעסיק 8 אנשים בתפקיד

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

"זה כמו שנותנים לך ג'יפ משנות ה-40 שהקלאץ' שלו לא מתפקד ואתה גם נוהג בחול טובעני. זאת המציאות שלנו",  כך תיאר היום מנכ"ל רשות השידור, מוטי שקלאר, את ההתנהלות ברשות השידור בדיון שקיימה הוועדה לענייני בקורת המדינה בדו"ח מבקר המדינה על הרשות.

דו"ח המבקר מותח ביקורת על הליכי מינוי החברים במוסדות רשות השידור וקביעת תקציבה, מינוי בכירים, העסקת אנשי תקשורת בכירים והתקשרות עם נותני שירותים.

המבקר ציין בעיקר את "הקושי הקיים בסוגיות מינוי וכהונה של העומדים בראש גוף שידור ציבורי, כאשר הממנים הם אנשי הדרג הפוליטי".

שקלאר ציין את הקשיים בהם נתקל בניהול הרשות, כמו תקציב הולך-וקטן והסכמי עבודה אנכרוניסטיים שמחייבים להעסיק שמונה אנשים בתפקיד - כשצריך בו רק שלושה.
עוד אמר כי "כשאין תקציב והמדינה מפחיתה ב-40% גם את מה שישנו אתה נאלץ להכנס למירוץ ואז אתה עושה שטויות. מאוד קשה להוביל עגלה כאשר כמעט כל המנהלים הם זמניים, תלויים על בלינה ולא יודעים מה יקרה איתם מחר".

הוא אמר כי כל הליקויים עליהם הצביע מבקר המדינה כבר תוקנו, הזהיר כי שוק הפרסום ברדיו הולך ומצטמצם כיוון שהדור הצעיר מעדיף להאזין לרדיו האזורי, והבטיח כי בשנים הראשונות אחרי ביצוע הרפורמה בשנים הראשונות יוענקו 60 מיליון שקל מדי שנה לטובת התוכן בשידורים, ואח"כ יועלה התקציב ל 160 מיליוני שקלים מדי שנה.

מוטי שקלארצילום: אמיל סלמן

יו"ר הועדה ח"כ יואל חסון (קדימה) הדגיש כי מדובר בדו"ח חמור המצביע על תרבות ניהולית לקויה, וקרא "לנתק את השידור הציבורי מהמעורבות הפוליטית - עד מצב של אפס מינויים פוליטיים".
חסון הודיע שהדיון הבא בוועדה, יעקוב עד כמה מיישמת רשות השידור את הרפורמה עליה הובטח, ולדיון זה יוזמן גם ראש הממשלה בנימין נתניהו, השר הממונה על רשות השידור.

יובל חיו, נציג מבקר המדינה, הדגיש כי ביצוע רפורמה איננו משמש נסיבות מקלות לבעיות שהתגלו, כייוון שמדובר בהתנהלות בסיסית כמו מינוי בכירים בעלי זיקה פוליטית, ניהול תקציב לא מאושר במשך שנים, והעסקה ללא מכרז.

יו"ר הרשות, אמיר גילת ציין כי לא יהיו עוד אישורים בעל פה לעבודה נוספת ועובדים שיבקשו לעבוד בעבודות נוספות יצטרכו מעתה לקבל את אישורה של ועדה, וכן כי תגובש מדיניות להעסקת טאלנטים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker