חברי הכנסת החליטו: לא תיגבה אגרה על צפייה בטלוויזיה באמצעות מחשב

ועדת הכספים החליטה להסיר מחוק רשות השידור את הסעיף המאפשר לשר הממונה על הרשות לקבוע את אגרת האינטרנט

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הוועדה המשותפת לוועדות הכלכלה והחינוך של הכנסת החליטה אתמול כי רשות השידור לא תוכל לגבות אגרה מבעלי מחשבים וטלפונים סלולריים בגין צפייה בהם בשידורי הטלוויזיה.

בהצעת חוק רשות השידור, שנדונה בוועדה, הוצע שהשר הממונה על רשות השידור, בהסכמת שר האוצר ובאישור ועדת הכספים, יהיה מוסמך לקבוע את אגרת האינטרנט. יו"ר רשות השידור, אמיר גילת, אמר כי צריך לשנות את החוק ולהתאימו לשינויים שמתרחשים כבר כיום באופן צריכת התוכן. "אנחנו מדברים על חוק לעשרות שנים קדימה ואי אפשר להסתמך רק על גבייה ממקלטי טלוויזיה", אמר גילת.

ההצעה נתקלה בהתנגדות חריפה של חברי הכנסת, שהחליטו למחוק את הסעיף מהצעת החוק. ח"כ נחמן שי (קדימה) אמר בפנותו אל גילת: "אתם מתמחים בלקומם את הציבור".

יו"ר הוועדה, ח"כ כרמל שאמה-הכהן (ליכוד), הוסיף כי הוא מוכן ללכת עם רשות השידור לאורך כל הדרך אם העמקת הגבייה תהיה לא רק ברמת גן, אלא גם באום אל פאחם. עם זאת, הוועדה אישרה את הסעיף המאפשר לרשות להעביר תכנים באמצעים טכנולוגיים נוספים מלבד שידורי הטלוויזיה, למשל באינטרנט, ברדיו ובמכשירים סלולריים. נקבע כי התכנים יועברו במקביל לשידורים בטלוויזיה, מלבד שידורי החדשות - שאותם תוכל להעביר הרשות גם אם הם לא משודרים בטלוויזיה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker