אחרי שנה וחצי: טריפל סי מחסלת את שירותי הטלוויזיה ב-50 שקל

החברה הודיעה ללקוחותיה על סיום הפעילות בענף הטלוויזיה באוקטובר הקרוב ■ בשיאה היו לחברה כ-5,000 לקוחות, אך כיום פחות מ-1,000 - לאחר שלא הצליחה לספק תוכן אטרקטיבי

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רמי נחום, מנכ"ל טריפל סי
רמי נחום, מנכ"ל טריפל סיצילום: אייל טואג

טריפל סי מחסלת את שירותי הטלוויזיה שלה. החברה הודיעה ללקוחותיה כי תסגור את פעילות הטלוויזיה, Smart, ב-31 באוקטובר. "נותרו לנו פחות מ-1,000 לקוחות והבנו שאין לזה הצדקה כלכלית", אמר ל-TheMarker רמי נחום, מנכ"ל ובעלי החברה.

טריפל סי עוסקת בתחום שירותי התקשורת והענן, ופועלת גם כספקית אינטרנט קמעונית. באפריל 2017 נכנסה החברה לשוק הטלוויזיה הרב ערוצית עם בשורה משמעותית בתחום המחיר: 50 שקל בלבד. אחרי מסע יחסי ציבור נרחב, החברה הצליחה להגיע בשיא ל-5,000 לקוחות.

כמה חודשים לאחר ההקמה נקלעה החברה למחלוקת חריפה עם חבר וונטייז, הנסחרת בבורסה בתל אביב, ששימשה ספקית התוכן של טריפל סי. הצדדים נפרדו וכחלק מכך נטלה עמה טריפל סי את המותג Smart. וונטייז  נקלעה לקשיים ועסקת מכירה שעליה הכריזה לא יצאה לפועל עד כה.

טריפל סי החלה לנהל לבדה את התוכן, אך לא רכשה מאגרי תוכן משמעותיים. החברה התבססה על תוכן של ערוצי הברודקאסט הישראליים ומעט מאגרי תוכן, סדרות וסרטים שאינם פופולריים. בעקבות כך, קצב נטישת הלקוחות גבר עד שמספרם הגיע לכמה מאות בלבד. השבוע הודיעה החברה ללקוחות כי השירות יופסק ב-31 באוקטובר.

"הקונסטלציה שנוצרה היא שאין לנו תוכן אטרקטיבי. המשמעות היא מעט לקוחות", אומר נחום. "היו ציפיות גבוהות. השקענו בזה הרבה. עשינו הרבה מהלכים. קשה מאוד לשנות סדרי שוק, אז החלטנו שאנחנו לא יכולים להמשיך לשלם את המחיר".

אחת מהמכות המשמעותיות שהונחתו על טריפל סי היתה התגברות התחרות מצד סלקום, שגייסה כבר 200 אלף לקוחות, ובעיקר מצד פרטנר. שירותי הטלוויזיה של פרטנר הושקו לאחר טריפל סי, אך הם כללו שירות והצעה צרכנית אטרקטיבית יותר. עד כה גייסה פרטנר 100 אלף לקוחות.

"אני בטוח שרף המחיר שלנו, 50 שקל, משך את כולם למטה", אומר נחום. "אני גם בטוח שפרטנר תעלה את המחיר. מצד שני, אני עדיין משוכנע שאפשר להצדיק קונסטלציה שבה מחיר הטלוויזיה הוא 50 שקל. ראה ערך נטפליקס. מה שהרג אותנו זה המינימום התחייבות לספקי התוכן. הם רצו התחייבות גבוהה, לפעמים של מיליון דולר, ולא משנה כמה לקוחות יש לנו. לא יכולנו לעמוד בהתחייבויות האלה".

טריפל סי תמשיך לעסוק בתחומי הליבה שבה עסקה עד כה, כולל כספקית אינטרנט ללקוחות פרטיים. "אנחנו חברה בריאה, אנחנו ספק הענן הכי גדול בישראל, ואנחנו ספק אינטרנט בגודל של אקספון. פעילות הטלוויזיה לא הורגשה כלל בהכנסות וכעת רק נפחית הוצאות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker